| pec Name | Value |
|---|---|
| ADA Compliance (Yes/No) | Yes |
| Bowl Size | 20-3/8 in L x 11-1/2 in W |
| Collection | Cimarron® |
| Drain Opening Size | 1-3/4 in |
| Finish/Color | Biscuit |
| Material | Vitreous China |
| Mounting Type | Drop-In |
| Number of Basins | 1 |
| Number of Faucet Holes | 1 |
| Overall Dimensions | 22-11/16 in W x 17-7/8 in D x 7-5/8 in H |
| Shape | Arched |
The KOHLER® Cimarron collection combines the best of traditional and contemporary design for a versatile look that complements a range of bathroom styles. Beveled edges and simple lines enhance the uniquely shaped rectangular drop-in bathroom sink basin.
Features
- Single faucet hole
- Overflow drain
- Coordinates with other products in the Cimarron collection
Item Attributes
| Brand Code: | KOHLER |
|---|---|
| Part Number: | 2351-1-96 |
| GTIN14: | 650531265791 |
| Category Code: | Bathroom Sinks |
| Sub Category Code: | Bathroom Sinks |
KOHLER Cimarron Self Rimming Bathroom Sink With Overflow Drain 2351-1-96
- SKUI-0000122673
- Model #2351-1-96
| Condition | New |
|---|---|
| Type | ![]() |
| Grade | A |
| Product Source | ![]() |
| Additional Info | New In Box |
| Available Quantity | 2 |
7 DAY RETURNS ON ALL PRODUCTS
FAST Nationwide Shipping (Ships Same/Next Business Day)
Same Day Pick Up (Fort Lauderdale FL).
Same Day | Next Day Local Delivery Available.
Flexible Delivery — Hold Up to 90 Days
Not ready yet? We'll delay shipping your order for up to 90 days.
| Brand | KOHLER |
|---|---|
| Category | Bathroom Sinks |
| Model Number | 2351-1-96 |
| UPC/GTIN | 650531265791 |
| Capacity | 1.0000 |
| Color | Biscuit |
| Depth | 22 11/16 |
| Width | 17 7/8 |
| Height | 7 5/8 |
| pec Name | Value |
|---|---|
| ADA Compliance (Yes/No) | Yes |
| Bowl Size | 20-3/8 in L x 11-1/2 in W |
| Collection | Cimarron® |
| Drain Opening Size | 1-3/4 in |
| Finish/Color | Biscuit |
| Material | Vitreous China |
| Mounting Type | Drop-In |
| Number of Basins | 1 |
| Number of Faucet Holes | 1 |
| Overall Dimensions | 22-11/16 in W x 17-7/8 in D x 7-5/8 in H |
| Shape | Arched |
The KOHLER® Cimarron collection combines the best of traditional and contemporary design for a versatile look that complements a range of bathroom styles. Beveled edges and simple lines enhance the uniquely shaped rectangular drop-in bathroom sink basin.
Features
- Single faucet hole
- Overflow drain
- Coordinates with other products in the Cimarron collection
Item Attributes
| Brand Code: | KOHLER |
|---|---|
| Part Number: | 2351-1-96 |
| GTIN14: | 650531265791 |
| Category Code: | Bathroom Sinks |
| Sub Category Code: | Bathroom Sinks |





