| APPEARANCE | |
| Color Appearance | Brushed Brass |
| WARRANTY | |
| Warranty Notes | This limited warranty covers only defects in materials & workmanship of the parts for a period of one (1) year from the date of purchase of the parts. |
| Labor Warranty | No Warranty |
| Parts Warranty | Limited 1-Year Replacement |
| WEIGHTS & DIMENSIONS | |
| Freezer Handle Dimensions | 1.414" H x 32.3" W x 2.575" D |
| Approximate Shipping Weight | 22 lb |
| Net Weight | 17 lb |
| Fresh Food Handle Dimensions | 1.414" H x 30.1" W x 2.575" D |
| FEATURES | |
| Compatible Models | 4-Door French Door Refrigerators Bottom-Freezer Refrigerators French Door Refrigerators |
Ease of InstallationUpgrade your hardware with simple installation.Personal StyleCurate your kitchen with the hardware finish unique to your style
Image Features
Ease of Installation
Upgrade your hardware with simple installation.
Personal Style
Curate your kitchen with the hardware finish unique to your style
Features
- Ease of Installation
- Personal Style
Item Attributes
| Brand Code: | CAFE |
|---|---|
| Part Number: | CXQB4H4PNCG |
| GTIN14: | 084691911098 |
| Category Code: | Kitchen Appliances |
| Sub Category Code: | Kitchen Appliances / Refrigeration / Refrigerators |
CAFE 4 Piece Refrigerator Handle Kit CXQB4H4PNCG
- SKU-0000040948
- Model #CXQB4H4PNCG
| Condition | New |
|---|---|
| Type | ![]() |
| Grade | A |
| Product Source | ![]() |
| Additional Info | New In Box | Overstock Clearance |
7 DAY RETURNS ON ALL PRODUCTS
| Brand | CAFE |
|---|---|
| Category | Kitchen Appliances / Refrigeration / Refrigerators |
| Model Number | CXQB4H4PNCG |
| UPC/GTIN | 084691911098 |
| Capacity | 4.0000 |
| Color | Brass |
| Depth | 8 13/64 |
| Width | 16 5/16 |
| Height | 2 7/64 |
| APPEARANCE | |
| Color Appearance | Brushed Brass |
| WARRANTY | |
| Warranty Notes | This limited warranty covers only defects in materials & workmanship of the parts for a period of one (1) year from the date of purchase of the parts. |
| Labor Warranty | No Warranty |
| Parts Warranty | Limited 1-Year Replacement |
| WEIGHTS & DIMENSIONS | |
| Freezer Handle Dimensions | 1.414" H x 32.3" W x 2.575" D |
| Approximate Shipping Weight | 22 lb |
| Net Weight | 17 lb |
| Fresh Food Handle Dimensions | 1.414" H x 30.1" W x 2.575" D |
| FEATURES | |
| Compatible Models | 4-Door French Door Refrigerators Bottom-Freezer Refrigerators French Door Refrigerators |
Ease of InstallationUpgrade your hardware with simple installation.Personal StyleCurate your kitchen with the hardware finish unique to your style
Image Features
Ease of Installation
Upgrade your hardware with simple installation.
Personal Style
Curate your kitchen with the hardware finish unique to your style
Features
- Ease of Installation
- Personal Style
Item Attributes
| Brand Code: | CAFE |
|---|---|
| Part Number: | CXQB4H4PNCG |
| GTIN14: | 084691911098 |
| Category Code: | Kitchen Appliances |
| Sub Category Code: | Kitchen Appliances / Refrigeration / Refrigerators |








