| APPEARANCE | |
| Color Appearance | Brushed Bronze |
| WARRANTY | |
| Warranty Notes | This limited warranty covers only defects in materials & workmanship of the parts for a period of one (1) year from the date of purchase of the parts. |
| Labor Warranty | No Warranty |
| Parts Warranty | Limited 1-Year Replacement |
| WEIGHTS & DIMENSIONS | |
| Freezer Handle Dimensions | 1.414" H x 31.891" W x 2.575" D |
| Approximate Shipping Weight | 9.25 lb |
| Net Weight | 7.5 lb |
| Fresh Food Handle Dimensions | 1.414" H x 31.891" W x 2.575" D |
| FEATURES | |
| Compatible Models | Side-by-Side Refrigerators |
| Included items | Includes handles for refrigerator |
Ease of InstallationUpgrade your hardware with simple installation.Personal StyleCurate your kitchen with the hardware finish unique to your style
Image Features
Ease of Installation
Upgrade your hardware with simple installation.
Personal Style
Curate your kitchen with the hardware finish unique to your style
Features
- Ease of Installation
- Personal Style
Item Attributes
| Brand Code: | CAFE |
|---|---|
| Part Number: | CXMS2H2PNBZ |
| GTIN14: | 084691844389 |
| Category Code: | Kitchen Appliances |
| Sub Category Code: | Kitchen Appliances / Refrigeration / Refrigerators |
CAFE (tm) Refrigeration Handle Kit Brushed Bronze CXMS2H2PNBZ
- SKU-0000040962
- Model #CXMS2H2PNBZ
| Condition | New |
|---|---|
| Type | ![]() |
| Grade | A |
| Product Source | ![]() |
| Additional Info | New In Box | Overstock Clearance |
| Available Quantity | 1 |
7 DAY RETURNS ON ALL PRODUCTS
FAST Nationwide Shipping (Ships Same/Next Business Day)
Same Day Pick Up (Fort Lauderdale FL).
Same Day | Next Day Local Delivery Available.
Flexible Delivery — Hold Up to 90 Days
Not ready yet? We'll delay shipping your order for up to 90 days.
| Brand | CAFE |
|---|---|
| Category | Kitchen Appliances / Refrigeration / Refrigerators |
| Model Number | CXMS2H2PNBZ |
| UPC/GTIN | 084691844389 |
| Capacity | 1.0000 |
| Color | Bronze |
| Depth | 16 1/2 |
| Width | 40 1/2 |
| Height | 5 1/16 |
| APPEARANCE | |
| Color Appearance | Brushed Bronze |
| WARRANTY | |
| Warranty Notes | This limited warranty covers only defects in materials & workmanship of the parts for a period of one (1) year from the date of purchase of the parts. |
| Labor Warranty | No Warranty |
| Parts Warranty | Limited 1-Year Replacement |
| WEIGHTS & DIMENSIONS | |
| Freezer Handle Dimensions | 1.414" H x 31.891" W x 2.575" D |
| Approximate Shipping Weight | 9.25 lb |
| Net Weight | 7.5 lb |
| Fresh Food Handle Dimensions | 1.414" H x 31.891" W x 2.575" D |
| FEATURES | |
| Compatible Models | Side-by-Side Refrigerators |
| Included items | Includes handles for refrigerator |
Ease of InstallationUpgrade your hardware with simple installation.Personal StyleCurate your kitchen with the hardware finish unique to your style
Image Features
Ease of Installation
Upgrade your hardware with simple installation.
Personal Style
Curate your kitchen with the hardware finish unique to your style
Features
- Ease of Installation
- Personal Style
Item Attributes
| Brand Code: | CAFE |
|---|---|
| Part Number: | CXMS2H2PNBZ |
| GTIN14: | 084691844389 |
| Category Code: | Kitchen Appliances |
| Sub Category Code: | Kitchen Appliances / Refrigeration / Refrigerators |





