| Part Number: | C3SL36NG |
| GTIN14: | 850056904520 |
| Category Code: | Barbeques |
| Sub Category Code: | Barbeques / Kitchen Appliances |
COYOTE 36" Built In Gas Grill With 875 Sq. In Total Cooking Area C3SL36NG
- SKU-0000032637
- Model #C3SL36NG
| Condition | New |
|---|---|
| Type |  |
| Grade | C |
| Product Source |  |
7 DAY RETURNS ON ALL PRODUCTS
| Brand | COYOTE |
|---|---|
| Category | Barbeques / Kitchen Appliances |
| Model Number | C3SL36NG |
| UPC/GTIN | 850056904520 |
| Capacity | 5.0000 |
| Color | Stainless Steel |
| Depth | 25 1/2 |
| Width | 35 1/2 |
| Height | 23 |
Dimensions and Measurements
Cutout Depth | 20.5 in. |
Cutout Height | 10.25 in. |
Cutout Width | 32.5 in. |
Depth | 25.5 in. |
Height | 23 in. |
Nominal Depth | 26 in. |
Nominal Height | 23 in. |
Nominal Width | 36 in. |
Product Weight | 167 lbs. |
Total Cooking Area | 875 sq. in. |
Width | 35.5 in. |