| Part Number: | RAC30AMRHMS |
| GTIN14: | 847364021186 |
| Category Code: | Kitchen Appliances |
| Sub Category Code: | Kitchen Appliances / Refrigeration / Refrigerators |
DACOR 30 Inch Wide Panel Kit for Dacor DRZ30980RAP and DRR30980RAP Panel Ready - RAC30AMRHMS
- SKUI-0000089973
- Model #RAC30AMRHMS
| Model Number | RAC30AMRHMS |
| UPC/GTIN | 847364021186 |
| Capacity | 1.0000 |
| Depth | 83 |
| Width | 37 |
| Height | 3 1/16 |
Dimensions and Measurements
Height | 86 in. |
Length | 32 in. |
Product Weight | 95 lbs. |
Width | 30 in. |
Characteristics and Features
Door Swing | Right |
Material | Stainless Steel |
Number Of Handles | 1 |
Warranty and Product Information
Collection | Modernist |
Country Of Origin | USA |
Made in America | Yes |
Manufacturer Warranty | 3 Year |
Dacor Contemporary 30 in. Right Hinge Refrigerator Panel Kit – Graphite Stainless