| Width | 51-1/8" |
|---|---|
| Installation | Wall Mount |
| Shape | Rectangular |
| Height | 27-1/2" |
| Depth | 2-5/8" |
| Collection | L-Cube |
| Frame | Frameless |
| Lighting | Yes |
| Mirror Edge | Plain |
*0425 *CVR* L-CUBE MIR W/ LGHT WHIT
Features
- Coordinates with products from the L-Cube line seamlessly
- Flat edge gives the mirror a seamless and clean look
- Mirror hangs horizontally
- Utilizes dimmable built in LED lights
- Lighting functions through a plug in power supply
- Includes dimming mechanism to all adjustment of the lighting
- De-fogging system sold separately
Item Attributes
| Brand Code: | DURAVIT |
|---|---|
| Part Number: | LC7388000006000 |
| GTIN14: | 4063382332806 |
| Category Code: | Mirrors |
| Sub Category Code: | Mirrors |
DURAVIT L Cube Mirror With Lighting LC7388000006000
- SKUI-0000121335
- Model #LC7388000006000
MSRP:$2,750.00Save $604.27
Today's Price: $2,145.73
| Condition | New |
|---|---|
| Type | ![]() |
| Grade | A |
| Product Source | ![]() |
| Additional Info | New In Box |
| Available Quantity | 5 |
7 DAY RETURNS ON ALL PRODUCTS
FAST Nationwide Shipping (Ships Same/Next Business Day)
Same Day Pick Up (Fort Lauderdale FL).
Same Day | Next Day Local Delivery Available.
Flexible Delivery — Hold Up to 90 Days
Not ready yet? We'll delay shipping your order for up to 90 days.
| Brand | DURAVIT |
|---|---|
| Category | Mirrors |
| Model Number | LC7388000006000 |
| UPC/GTIN | 4063382332806 |
| Capacity | 1.0000 |
| Color | White |
| Depth | 2 5/8 |
| Width | 51 1/8 |
| Height | 27 1/2 |
| Width | 51-1/8" |
|---|---|
| Installation | Wall Mount |
| Shape | Rectangular |
| Height | 27-1/2" |
| Depth | 2-5/8" |
| Collection | L-Cube |
| Frame | Frameless |
| Lighting | Yes |
| Mirror Edge | Plain |
*0425 *CVR* L-CUBE MIR W/ LGHT WHIT
Features
- Coordinates with products from the L-Cube line seamlessly
- Flat edge gives the mirror a seamless and clean look
- Mirror hangs horizontally
- Utilizes dimmable built in LED lights
- Lighting functions through a plug in power supply
- Includes dimming mechanism to all adjustment of the lighting
- De-fogging system sold separately
Item Attributes
| Brand Code: | DURAVIT |
|---|---|
| Part Number: | LC7388000006000 |
| GTIN14: | 4063382332806 |
| Category Code: | Mirrors |
| Sub Category Code: | Mirrors |





