- DXV: 7381891-200.2950A
- Finish: Brushed Nickel
- Collection: Repair Parts
- UPC: 012611277412
- GTIN: 012611277412
- Online Product ID: 5961446
- Introduction Date: 2017-12-31
- Country of Origin: China
- Unit Of Measure: Each
- Minimum Order Quantity: 1
- Shipping L:11.42"x W:3.94"x H:2.09"
*CVR* TRIP LEVER RIGHT HAND
Features
- Metal construction (handle: die-cast, arm: brass)
- Brushed Nickel finish
- Right- or left-hand tank mount
- Compatible with select DXV toilets
- Easy installation / replacement
- Durable and corrosion-resistant
- Standard chain-actuated flush mechanism
Item Attributes
| Brand Code: | DXV |
|---|---|
| Part Number: | 7381891-200.2950A |
| GTIN14: | 012611277412 |
| Category Code: | Bathroom Accessories |
| Sub Category Code: | Bathroom Accessories |
DXV Trip Lever Assembly 7381891-200.2950A
- SKUI-0000097315
- Model #7381891-200.2950A
MSRP:$174.00Save $57.81
Mardey's Price: Was $116.19
| Condition | New |
|---|---|
| Type | ![]() |
| Grade | A |
| Product Source | ![]() |
| Additional Info | New In Box |
| Available Quantity | 9 |
7 DAY RETURNS ON ALL PRODUCTS
FAST Nationwide Shipping (Ships Same/Next Business Day)
Same Day Pick Up (Fort Lauderdale FL).
Same Day | Next Day Local Delivery Available.
Flexible Delivery — Hold Up to 90 Days
Not ready yet? We'll delay shipping your order for up to 90 days.
| Brand | DXV |
|---|---|
| Category | Bathroom Accessories |
| Model Number | 7381891-200.2950A |
| UPC/GTIN | 012611277412 |
| Capacity | 1.0000 |
| Color | Brushed Nickel |
| Depth | 11 7/16 |
| Width | 3 15/16 |
| Height | 2 1/16 |
- DXV: 7381891-200.2950A
- Finish: Brushed Nickel
- Collection: Repair Parts
- UPC: 012611277412
- GTIN: 012611277412
- Online Product ID: 5961446
- Introduction Date: 2017-12-31
- Country of Origin: China
- Unit Of Measure: Each
- Minimum Order Quantity: 1
- Shipping L:11.42"x W:3.94"x H:2.09"
*CVR* TRIP LEVER RIGHT HAND
Features
- Metal construction (handle: die-cast, arm: brass)
- Brushed Nickel finish
- Right- or left-hand tank mount
- Compatible with select DXV toilets
- Easy installation / replacement
- Durable and corrosion-resistant
- Standard chain-actuated flush mechanism
Item Attributes
| Brand Code: | DXV |
|---|---|
| Part Number: | 7381891-200.2950A |
| GTIN14: | 012611277412 |
| Category Code: | Bathroom Accessories |
| Sub Category Code: | Bathroom Accessories |





