Part Number: DD24SAX9 N
GTIN14: 822843816033
Category Code:Dishwashers
Sub Category Code:Dishwashers / Kitchen Appliances
FISHER & PAYKEL 24" Full Console Single Dishdrawer Dishwasher With 7 Place Setting Capacity DD24SAX9 N
  • SKU-0000030317
  • Model #DD24SAX9 N
Last 1 in stock
Condition New
TypeOpen Box
Grade C
Product SourceOpen Box
Additional InfoPanel Indentations
CategoryDishwashers / Kitchen Appliances
Model Number DD24SAX9 N
UPC/GTIN 822843816033
Capacity 7.0000
Color Stainless Steel
Depth 22 9/16
Width 23 9/16
Height 16 1/8
Overview
Capacity:
7 Place Settings
Wash Cycles:
6
Wash Programs:
6
Certifications
ADA Compliant:
Yes
Energy Star Rated:
Yes
Electrical Specifications
Amps:
15A
Volts:
120V