Part Number: DD24DTX6I1
GTIN14: 822843821624
Category Code:Dishwashers
Sub Category Code:Dishwashers / Kitchen Appliances
FISHER & PAYKEL 24" Fully Integrated Panel Ready Smart Dishdrawer DD24DTX6I1
  • SKU-0000032691
  • Model #DD24DTX6I1
Last 1 in stock
Condition New
TypeOpen Box
Grade A
Product SourceOpen Box
CategoryDishwashers / Kitchen Appliances
Model Number DD24DTX6I1
UPC/GTIN 822843821624
Capacity 14.0000
Color Panel Ready
Depth 22 1/2
Width 23 9/16
Height 34
General Specifications
Height:
34" - 36 3/8"
Width:
23 9/16"
Depth:
Place Settings:
14
Cutlery Basket:
2
Child Lock:
Yes
Energy Saving Delay Start Option:
Up to 12 hours
Knock to Pause:
Yes
WiFi Connectivity:
Adjustable Height, Foldable Cupracks:
Flow Through Detergent Dispenser:
Quiet Operation:
SmartDrive™ Technology:
Soft Close Drawer:
Power Requirements
Amperage:
10.0A
Rated Current:
15A
Supply Frequency:
60 Hz
Supply Voltage:
120V