Part Number: OS24NDB1
GTIN14: 822843812301
Category Code:Cooking
Sub Category Code:Cooking / Kitchen Appliances / Ovens
Fisher & Paykel 24-Inch Electric Single Oven Stainless Steel - OS24NDB1
  • SKU-0000011134
  • Model #OS24NDB1
Last 1 in stock
Condition New
TypeOpen Box
Grade A
Product SourceOpen Box
Additional InfoNone Identified
Available Quantity1
7 DAY RETURNS ON ALL PRODUCTS
FAST Nationwide Shipping (Ships Same/Next Business Day)
Same Day Pick Up (Fort Lauderdale FL).
Same Day | Next Day Local Delivery Available.
Flexible Delivery — Hold Up to 90 Days
Not ready yet? We'll delay shipping your order for up to 90 days.
Available Quantity: 1
Protect Your Purchase535930(Learn More)
Brand FISHER & PAYKEL
CategoryCooking / Kitchen Appliances / Ovens
Model Number OS24NDB1
UPC/GTIN 822843812301
Capacity 1.3000
Color Stainless Steel
Depth 22 1/8
Width 23 7/16
Height 18 1/16
Accessories (included)
Baking pan1
Perforated large dish1
Wire shelf1
Wired temperature sensor1
Accessories (sold separately)
Optional lower trim kitPart 81662
Capacity
Shelf positions3
Total capacity1.3cu ft
Cleaning
Controls
Functions
Number of functions9
Performance
Broil power1500W
Power requirements
Amperage15A
Supply frequency60Hz
Supply voltage208 - 240V
Product dimensions
Depth22 1 / 8 "
Height18 1 / 16 "
Width23 7 / 16 "
Safety
Image Features
feature-0
SIZED TO SUIT
DESIGNED TO FIT SIZED TO SUIT This compact 24" Steam Oven can be placed almost anywhere. All Companion products can be installed at a convenient height to suit your kitchen design and preference.