| Color Appearance | Stainless Steel |
| Approximate Shipping Weight | 12 lb |
| Net Weight | 11 lb |
| Labor Warranty | No Warranty |
| Parts Warranty | No Warranty |
10 Ft Duct CoverStainlessFor use w/ Hoods Not Connectable
Features
- Duct Covert Kit for 8'-10' ceiling heights and above.
Item Attributes
| Brand Code: | GE |
|---|---|
| Part Number: | UXDC732MSS |
| GTIN14: | 084691849797 |
| Category Code: | Kitchen Appliances |
| Sub Category Code: | Kitchen Appliances / Range Hoods |
CAFE 37-Inch Range Hood Stainless Steel Duct Cover - UXDC732MSS
- SKUI-0000085620
- Model #UXDC732MSS
MSRP:$199.98Save $9.18
Mardey's Price: Was $190.80
Last 1 in stock
| Condition | New |
|---|---|
| Type | ![]() |
| Grade | A |
| Product Source | ![]() |
| Additional Info | In Box | None Identified |
7 DAY RETURNS ON ALL PRODUCTS
| Brand | GE |
|---|---|
| Category | Kitchen Appliances / Range Hoods |
| Model Number | UXDC732MSS |
| UPC/GTIN | 084691849797 |
| Capacity | 1.0000 |
| Color | Stainless Steel |
| Depth | 1/16 |
| Width | 37 |
| Height | 17 |
| Color Appearance | Stainless Steel |
| Approximate Shipping Weight | 12 lb |
| Net Weight | 11 lb |
| Labor Warranty | No Warranty |
| Parts Warranty | No Warranty |
10 Ft Duct CoverStainlessFor use w/ Hoods Not Connectable
Features
- Duct Covert Kit for 8'-10' ceiling heights and above.
Item Attributes
| Brand Code: | GE |
|---|---|
| Part Number: | UXDC732MSS |
| GTIN14: | 084691849797 |
| Category Code: | Kitchen Appliances |
| Sub Category Code: | Kitchen Appliances / Range Hoods |






