Specifications
| Configuration | Built-In |
|---|---|
| Main Category | Storage |
| Made in USA | No |
| Material | Stainless Steel |
| Mounting Type | Raised |
| Primary Color | Stainless Steel |
| Number Of Doors | 1 |
| Cut Out Height Range | 19 - 20 7/8" |
| Cut Out Width Range | 1 - 16 7/8" |
| Extra Features | With Reveal |
| Cut Out Depth Range | 1 - 19 7/8" |
| Style | Conventional |
| Door And Drawer Combo | No |
| Orientation | Vertical |
| Cut Out Height | 19 5/8" |
| Cut Out Width | 15 3/4" |
| Cut Out Depth | 1 Inch |
| Storage Type | Open |
| Hinge Type | Right Hinged |
| Model Number | 90000 |
| UPC | 635835900005 |
PB™ Intermediate Section
Features
Dual-lined, 304 stainless steel construction (16-gauge)
Vented design for safe propane/gas storage ventilation
Vertical single door configuration
Reveal design with contoured frame for a flush, modern fit
Weather-resistant and durable for outdoor use
Item Attributes
| Brand Code: | GENERATION LIGHTING |
|---|---|
| Part Number: | 90000 |
| GTIN14: | 635835900005 |
| Category Code: | Barbeques |
| Sub Category Code: | Barbeques / Kitchen Appliances |
Generation Lighting 120-Inch Tape Light Under Cabinet Light White - 90000
- SKUI-0000090574
- Model #90000
| Condition | New |
|---|---|
| Type | ![]() |
| Grade | A |
| Product Source | ![]() |
| Additional Info | Part Inside Original Box |
7 DAY RETURNS ON ALL PRODUCTS
| Brand | GENERATION LIGHTING |
|---|---|
| Category | Barbeques / Kitchen Appliances |
| Model Number | 90000 |
| UPC/GTIN | 635835900005 |
| Capacity | 1.0000 |
| Color | Stainless Steel |
| Depth | 2 1/2 |
| Width | 18 |
| Height | 22 |
Specifications
| Configuration | Built-In |
|---|---|
| Main Category | Storage |
| Made in USA | No |
| Material | Stainless Steel |
| Mounting Type | Raised |
| Primary Color | Stainless Steel |
| Number Of Doors | 1 |
| Cut Out Height Range | 19 - 20 7/8" |
| Cut Out Width Range | 1 - 16 7/8" |
| Extra Features | With Reveal |
| Cut Out Depth Range | 1 - 19 7/8" |
| Style | Conventional |
| Door And Drawer Combo | No |
| Orientation | Vertical |
| Cut Out Height | 19 5/8" |
| Cut Out Width | 15 3/4" |
| Cut Out Depth | 1 Inch |
| Storage Type | Open |
| Hinge Type | Right Hinged |
| Model Number | 90000 |
| UPC | 635835900005 |
PB™ Intermediate Section
Features
Dual-lined, 304 stainless steel construction (16-gauge)
Vented design for safe propane/gas storage ventilation
Vertical single door configuration
Reveal design with contoured frame for a flush, modern fit
Weather-resistant and durable for outdoor use
Item Attributes
| Brand Code: | GENERATION LIGHTING |
|---|---|
| Part Number: | 90000 |
| GTIN14: | 635835900005 |
| Category Code: | Barbeques |
| Sub Category Code: | Barbeques / Kitchen Appliances |





