| Designer | Thomas O'Brien |
| Brand | Studio Collection |
| Width | 5.5" |
| Height | 26.875" |
| Backplate | D:4.5" DP:0.5" OB UP:21.875" Round |
| Socket | 1 - Medium - A19 |
| Rating | Damp Rated |
| Shade Details | Fabric White Linen |
GENERATION LIGHTING Wall Sconce, Beckham Modern Collection, 60 W Fixture Wattage, 120 V, Modern Fixture Style, Medium Bulb Base, 1 Bulbs, Linen Lens, Steel Fixture, Burnished Brass Fixture, 4-1/2 in Dia x 1/2 in D, 6.63 in L x 5.5 in W x 26.88 in H
Features
- Tail is elongated and tapers relative to the beck ham classic torch light
- Assortment includes two-sizes of twenty four-light chandelier and a one and two-light wall sconces
Item Attributes
| Brand Code: | GENERATION LIGHTING |
|---|---|
| Part Number: | TW1051BBS |
| GTIN14: | 014817593242 |
| Category Code: | Wall Sconces |
| Sub Category Code: | Wall Sconces |
GENERATION LIGHTING Beckham Modern 27" Tall Bathroom Sconce Burnished Brass TW1051BBS
- SKUI-0000097116
- Model #TW1051BBS
| Condition | New |
|---|---|
| Type | ![]() |
| Grade | A |
| Product Source | ![]() |
| Additional Info | New In Box |
| Available Quantity | 5 |
7 DAY RETURNS ON ALL PRODUCTS
FAST Nationwide Shipping (Ships Same/Next Business Day)
Same Day Pick Up (Fort Lauderdale FL).
Same Day | Next Day Local Delivery Available.
Flexible Delivery — Hold Up to 90 Days
Not ready yet? We'll delay shipping your order for up to 90 days.
| Brand | GENERATION LIGHTING |
|---|---|
| Category | Wall Sconces |
| Model Number | TW1051BBS |
| UPC/GTIN | 014817593242 |
| Capacity | 1.0000 |
| Color | Burnished Brass |
| Depth | 5 1/2 |
| Width | 5 1/2 |
| Height | 26 7/8 |
| Designer | Thomas O'Brien |
| Brand | Studio Collection |
| Width | 5.5" |
| Height | 26.875" |
| Backplate | D:4.5" DP:0.5" OB UP:21.875" Round |
| Socket | 1 - Medium - A19 |
| Rating | Damp Rated |
| Shade Details | Fabric White Linen |
GENERATION LIGHTING Wall Sconce, Beckham Modern Collection, 60 W Fixture Wattage, 120 V, Modern Fixture Style, Medium Bulb Base, 1 Bulbs, Linen Lens, Steel Fixture, Burnished Brass Fixture, 4-1/2 in Dia x 1/2 in D, 6.63 in L x 5.5 in W x 26.88 in H
Features
- Tail is elongated and tapers relative to the beck ham classic torch light
- Assortment includes two-sizes of twenty four-light chandelier and a one and two-light wall sconces
Item Attributes
| Brand Code: | GENERATION LIGHTING |
|---|---|
| Part Number: | TW1051BBS |
| GTIN14: | 014817593242 |
| Category Code: | Wall Sconces |
| Sub Category Code: | Wall Sconces |






