Graff G-8220-SP Specs
| Width | 23-1/2" |
|---|---|
| Installation | Ceiling Mount |
| Shape | Rectangular |
| Length | 17-1/2" |
| Collection | Aqua-Sense |
| Flow Rate | 2.5 GPM |
Graff Aqua-Sense 17-1/2”x23-1/2” Ceiling-Mount Showerhead with LED
Features
- Stainless steel
- Rainfall, rain curtain and cascade water functions
- Showerhead flow rate ≤ 2.5 max gpm
- Six-color LED chromotherapy lighting
- No-clog, easy-clean spray nozzles
Item Attributes
| Brand Code: | GRAFF |
|---|---|
| Part Number: | G-8220-SP |
| GTIN14: | 843274060192 |
| Category Code: | Showers |
| Sub Category Code: | Showers |
GRAFF 24" Aqua Sense Ceiling Mount Showerhead With Led G-8220-SP
- SKUI-0000097731
- Model #G-8220-SP
MSRP:$5,109.00Save $1,987.57
Mardey's Price: Was $3,121.43
Last 1 in stock
| Condition | New |
|---|---|
| Type | ![]() |
| Grade | A |
| Product Source | ![]() |
| Additional Info | New In Box |
7 DAY RETURNS ON ALL PRODUCTS
| Brand | GRAFF |
|---|---|
| Category | Showers |
| Model Number | G-8220-SP |
| UPC/GTIN | 843274060192 |
| Capacity | 2.5000 |
| Color | Stainless Polished |
| Depth | 17 1/2 |
| Width | 23 1/2 |
| Height | 17 1/2 |
Graff G-8220-SP Specs
| Width | 23-1/2" |
|---|---|
| Installation | Ceiling Mount |
| Shape | Rectangular |
| Length | 17-1/2" |
| Collection | Aqua-Sense |
| Flow Rate | 2.5 GPM |
Graff Aqua-Sense 17-1/2”x23-1/2” Ceiling-Mount Showerhead with LED
Features
- Stainless steel
- Rainfall, rain curtain and cascade water functions
- Showerhead flow rate ≤ 2.5 max gpm
- Six-color LED chromotherapy lighting
- No-clog, easy-clean spray nozzles
Item Attributes
| Brand Code: | GRAFF |
|---|---|
| Part Number: | G-8220-SP |
| GTIN14: | 843274060192 |
| Category Code: | Showers |
| Sub Category Code: | Showers |






