Part Number: GRSR24WH
GTIN14: 842763128658
Category Code:Kitchen Appliances
Sub Category Code:Kitchen Appliances / Refrigeration / Refrigerators
HESTAN 24" Refrigerator With 5.2 Cu. Ft. Capacity GRSR24WH
  • SKUI-0000090255
  • Model #GRSR24WH
Last 1 in stock
Condition New
TypeIn Box
Grade A
Product SourceOverstock
Additional InfoNew In Box | None Identified | Color: Froth White
7 DAY RETURNS ON ALL PRODUCTS
Brand HESTAN
CategoryKitchen Appliances / Refrigeration / Refrigerators
Model Number GRSR24WH
UPC/GTIN 842763128658
Capacity 5.2000
Color White
Depth 24
Width 24
Height 34 3/8
Overview
Color Appearance:
Citra
Capacity:
Shelves:
2; Pull-Out, Adjustable
Door Lock:
Yes
Interior Lighting:
LED
Temperature Range:
33°F to 42°F
Temperature Display:
Digital
Variable Speed Compressor:
Yes
Zero Clearance Hinging:
Adjustable Leveling Legs:
Hinge Side:
Right or Left
Electrical Specifications
Electrical Requirements:
115V/60Hz
Amperage:
2.3 A
Dimensions
Width:
23 7/8"
Depth:
24"