| Material | Metal |
| Finish | Antique Nickel |
| Width | 16.25" |
| Height | 6.75" |
| Glass | Etched Opal |
| Light Source | Socketed |
| Wattage | 2-60w G-9 *Included or 2-5w G9 LED, 60w Equiv. |
| Voltage | 120v |
| Length | 5" |
| Number of lights | 2 |
| Dimmable | Yes |
| Back Plate | 9"W X 4.75"H |
| Extension | 5" |
| Top To Outlet | 4" |
| Weight | 4lb |
| UPC Code | 640665510201 |
ANNI 2 60W BI-PIN BATH LIGHT
Features
- Invisimount hardware is hidden on the backplate for a clean silhouette
- This fixture can only be mounted with shades/glass facing up toward the ceiling
- Damp Rated
- Merging the best of traditional and modern elements with a sophisticated and streamlined look
Item Attributes
| Brand Code: | HINKLEY |
|---|---|
| Part Number: | 5102AN |
| GTIN14: | 640665510201 |
| Category Code: | Vanity Lighting |
| Sub Category Code: | Vanity Lighting |
HINKLEY Lanza 2 Light 16" Wide Bathroom Vanity Light With Halogen Bulbs Included 5102AN
- SKUI-0000097502
- Model #5102AN
MSRP:$334.88Save $112.66
Mardey's Price: Was $222.22
Last 1 in stock
| Condition | New |
|---|---|
| Type | ![]() |
| Grade | A |
| Product Source | ![]() |
| Additional Info | New In Box |
| Available Quantity | 1 |
7 DAY RETURNS ON ALL PRODUCTS
FAST Nationwide Shipping (Ships Same/Next Business Day)
Same Day Pick Up (Fort Lauderdale FL).
Same Day | Next Day Local Delivery Available.
Flexible Delivery — Hold Up to 90 Days
Not ready yet? We'll delay shipping your order for up to 90 days.
| Brand | HINKLEY |
|---|---|
| Category | Vanity Lighting |
| Model Number | 5102AN |
| UPC/GTIN | 640665510201 |
| Capacity | 2.0000 |
| Color | Antique Nickel |
| Depth | 05 |
| Width | 16 1/2 |
| Height | 6 3/4 |
| Material | Metal |
| Finish | Antique Nickel |
| Width | 16.25" |
| Height | 6.75" |
| Glass | Etched Opal |
| Light Source | Socketed |
| Wattage | 2-60w G-9 *Included or 2-5w G9 LED, 60w Equiv. |
| Voltage | 120v |
| Length | 5" |
| Number of lights | 2 |
| Dimmable | Yes |
| Back Plate | 9"W X 4.75"H |
| Extension | 5" |
| Top To Outlet | 4" |
| Weight | 4lb |
| UPC Code | 640665510201 |
ANNI 2 60W BI-PIN BATH LIGHT
Features
- Invisimount hardware is hidden on the backplate for a clean silhouette
- This fixture can only be mounted with shades/glass facing up toward the ceiling
- Damp Rated
- Merging the best of traditional and modern elements with a sophisticated and streamlined look
Item Attributes
| Brand Code: | HINKLEY |
|---|---|
| Part Number: | 5102AN |
| GTIN14: | 640665510201 |
| Category Code: | Vanity Lighting |
| Sub Category Code: | Vanity Lighting |











