| Specifications | |
| DIMENSIONS & DETAILS | |
| Width/Diameter | 15" |
| Height | 6.5" |
| Weight | 8 lb |
| Minimum Height | 0" |
| Maximum Height | 0" |
| Living Finish | N |
| ELECTRICAL | |
| Electrical Rating | cul damp |
| Electrical Wire Length | 7" |
| SHIPPING | |
| Shipping Method | Ground |
HUDSON VALLEY, Collection: Newport, Voltage Rating: 120 V, Wattage: 180 W, Number of Lamps: 3, Lamp Type: A19, Lamp Base: E26 Medium, Lamp Wattage: 60 W, Shade Material: Glass, Shade Color: Opal Gloss, Fixture Material: Steel, Fixture Finish: Aged Brass, Dimensions: 15 in Dia x 6.5 in H, Wire Length: 6 in, Canopy/Backplate Size: 15 in W, 13.75 in W x 5.25 in H Shade, Style: Industrial
Features
Item Attributes
| Brand Code: | HUDSON VALLEY |
|---|---|
| Part Number: | 6515-AGB |
| GTIN14: | 806134031596 |
| Category Code: | Ceiling Lights |
| Sub Category Code: | Ceiling Lights |
HUDSON VALLEY Newport 3 Light 15 Inch Wide Flush Mount Ceiling Fixture 6515-AGB
- SKUI-0000096422
- Model #6515-AGB
| Condition | New |
|---|---|
| Type | ![]() |
| Grade | A |
| Product Source | ![]() |
| Additional Info | New In Box |
| Available Quantity | 2 |
7 DAY RETURNS ON ALL PRODUCTS
FAST Nationwide Shipping (Ships Same/Next Business Day)
Same Day Pick Up (Fort Lauderdale FL).
Same Day | Next Day Local Delivery Available.
Flexible Delivery — Hold Up to 90 Days
Not ready yet? We'll delay shipping your order for up to 90 days.
| Brand | HUDSON VALLEY |
|---|---|
| Category | Ceiling Lights |
| Model Number | 6515-AGB |
| UPC/GTIN | 806134031596 |
| Capacity | 180.0000 |
| Color | Aged Brass |
| Depth | 15 |
| Width | 15 |
| Height | 6 1/2 |
| Specifications | |
| DIMENSIONS & DETAILS | |
| Width/Diameter | 15" |
| Height | 6.5" |
| Weight | 8 lb |
| Minimum Height | 0" |
| Maximum Height | 0" |
| Living Finish | N |
| ELECTRICAL | |
| Electrical Rating | cul damp |
| Electrical Wire Length | 7" |
| SHIPPING | |
| Shipping Method | Ground |
HUDSON VALLEY, Collection: Newport, Voltage Rating: 120 V, Wattage: 180 W, Number of Lamps: 3, Lamp Type: A19, Lamp Base: E26 Medium, Lamp Wattage: 60 W, Shade Material: Glass, Shade Color: Opal Gloss, Fixture Material: Steel, Fixture Finish: Aged Brass, Dimensions: 15 in Dia x 6.5 in H, Wire Length: 6 in, Canopy/Backplate Size: 15 in W, 13.75 in W x 5.25 in H Shade, Style: Industrial
Features
Item Attributes
| Brand Code: | HUDSON VALLEY |
|---|---|
| Part Number: | 6515-AGB |
| GTIN14: | 806134031596 |
| Category Code: | Ceiling Lights |
| Sub Category Code: | Ceiling Lights |





