| Part Number: | 801-12.12-AB |
| GTIN14: | 196386202265 |
| Category Code: | Shower Components |
| Sub Category Code: | Shower Components |
JACLO 1 2" Ips X 12" Brass Vertical Drop Ceiling Nipple 801-12.12-AB
- SKUI-0000100061
- Model #801-12.12-AB
| Condition | New |
|---|---|
| Type |  |
| Grade | A |
| Product Source |  |
| Additional Info | New In Box |
| Available Quantity | 1 |
7 DAY RETURNS ON ALL PRODUCTS
FAST Nationwide Shipping (Ships Same/Next Business Day)
Same Day Pick Up (Fort Lauderdale FL).
Same Day | Next Day Local Delivery Available.
Flexible Delivery — Hold Up to 90 Days
Not ready yet? We'll delay shipping your order for up to 90 days.
| Brand | JACLO |
|---|---|
| Category | Shower Components |
| Model Number | 801-12.12-AB |
| UPC/GTIN | 196386202265 |
| Capacity | 1.0000 |
| Color | Antique Brass |
| Depth | 1/2 |
| Width | 1/2 |
| Height | 12 |
Dimensions and Measurements
Length | 12 in. |
Water Connection | 1-1/2" |
Characteristics and Features
Material | Brass |
Water Connection Type | IPS |
Features
- Brass vertical drop ceiling shower arm
- 1/2" IPS x 12" length