| Part Number: | 6226-36-BSS |
| GTIN14: | 020111961526 |
| Category Code: | Shower Components |
| Sub Category Code: | Shower Components |
JACLO 36" Channel Drain Tile In Grate 6226-36-BSS
- SKUI-0000100060
- Model #6226-36-BSS
Last 1 in stock
| Condition | New |
|---|---|
| Type |  |
| Grade | A |
| Product Source |  |
| Additional Info | New In Box |
| Available Quantity | 1 |
7 DAY RETURNS ON ALL PRODUCTS
FAST Nationwide Shipping (Ships Same/Next Business Day)
Same Day Pick Up (Fort Lauderdale FL).
Same Day | Next Day Local Delivery Available.
Flexible Delivery — Hold Up to 90 Days
Not ready yet? We'll delay shipping your order for up to 90 days.
| Brand | JACLO |
|---|---|
| Category | Shower Components |
| Model Number | 6226-36-BSS |
| UPC/GTIN | 020111961526 |
| Capacity | 1.0000 |
| Color | Brushed Stainless |
| Depth | 36 |
| Width | 34 1/16 |
| Height | 2 3/16 |
Dimensions and Measurements
Height | 2.1875 in. |
Length | 34.056 in. |
Nominal Length | 36 in. |
Width | 2.5 in. |
BRSS TILE CHAN GRATE 36
Features
- 304 stainless steel construction
- Nominal Size: 36"