| Part Number: | 801-12.36-MBK |
| GTIN14: | 196386202760 |
| Category Code: | Shower Components |
| Sub Category Code: | Shower Components |
JACLO 1 2" Ips X 36" Brass Vertical Drop Ceiling Nipple 801-12.36-MBK
- SKUI-0000100063
- Model #801-12.36-MBK
| Additional Info | New In Box |
| Available Quantity | 1 |
| Category | Shower Components |
| Model Number | 801-12.36-MBK |
| UPC/GTIN | 196386202760 |
| Capacity | 1.0000 |
| Color | Matte Black |
| Depth | 1/2 |
| Width | 1/2 |
| Height | 36 |
Dimensions and Measurements
Length | 36 in. |
Water Connection | 1-1/2" |
Characteristics and Features
Installation Type | Ceiling Mounted |
Material | Brass |
Water Connection Type | IPS |
Jaclo 801-12.36 1/2 Inch IPS x 36 Inch Brass Vertical Drop Ceiling Nipple
Features
- Brass vertical drop ceiling shower arm
- 1/2" IPS x 36" length