James Martin Vanities 090-S30-CAR-SNK Features:
- Covered under James Martin Vanities' one year limited warranty
- Vanity top is constructed of marble
- Vanity top includes an undermount style sink
- Features a single rectangular basin sink
- Rear drain location increases available space under the sink
- Equipped with an overflow drain to help prevent spillage
Item Attributes
| Brand Code: | JAMES MARTIN VANITIES |
|---|---|
| Part Number: | 090-S30-CAR-SNK |
| GTIN14: | 846871098452 |
| Category Code: | Bathroom Sinks |
| Sub Category Code: | Bathroom Sinks |
JAMES MARTIN VANITIES 30" Marble Vanity Top With 1 Undermount Porcelain Sink And 3 Faucet Holes 090-S30-CAR-SNK
- SKUI-0000095355
- Model #090-S30-CAR-SNK
Last 1 in stock
| Condition | New |
|---|---|
| Type |  |
| Grade | A |
| Product Source |  |
| Additional Info | New In Box |
7 DAY RETURNS ON ALL PRODUCTS
| Brand | JAMES MARTIN VANITIES |
| Category | Bathroom Sinks |
| Model Number | 090-S30-CAR-SNK |
| UPC/GTIN | 846871098452 |
| Capacity | 1.0000 |
| Color | Carrara White Marble |
| Depth | 23 1/2 |
| Width | 30 |
| Height | 1 3/16 |
Dimensions and Measurements
Depth | 23.5 in. |
Faucet Centers | 8 in. |
Height | 1.1875 in. |
Nominal Width | 30 in. |
Product Weight | 87.05 lbs. |
Sink Length | 16.5625 in. |
Sink Width | 11.8125 in. |
Vanity Top Thickness | 1.1875 in. |
Width | 30 in. |