| Part Number: | 868M22XWHZ |
| GTIN14: | 026715206117 |
| Category Code: | Bathroom Mirrors |
| Sub Category Code: | Bathroom Mirrors |
JENSEN 16" Horizon Recessed Mount Frameless Mirrored Rectangle Medicine Cabinet 868M22XWHZ
- SKUI-0000097111
- Model #868M22XWHZ
| Condition | New |
|---|---|
| Type |  |
| Grade | A |
| Product Source |  |
| Additional Info | New In Box |
7 DAY RETURNS ON ALL PRODUCTS
| Brand | JENSEN |
|---|---|
| Category | Bathroom Mirrors |
| Model Number | 868M22XWHZ |
| UPC/GTIN | 026715206117 |
| Capacity | 1.0000 |
| Color | White |
| Depth | 4 1/4 |
| Width | 16 |
| Height | 22 |
Cutout Depth | 3.25 in. |
Cutout Height | 18 in. |
Cutout Width | 14 in. |
Depth | 4.25 in. |
Height | 22 in. |
Width | 16 in. |
Included Components
Installation Hardware Included | Yes |
Light Included | No |
Characteristics and Features
Door Swing | Reversible |
Electronic | No |
Frame Type | Frameless |
Installation Type | Recessed |
Material | Polystyrene |
Mirror Front | Beveled |
Mirror Shape | Rectangular |
Number Of Doors | 1 |
Number Of Shelves | 2 |
Theme | Contemporary |
Features
- Mounted: recessed with wall opening measuring 14-inch x 18 inch x 3 ¼ inch