| Orientation: | Landscape |
| Edition: | Original |
| Height: | 30" |
| Medium: | Oil |
| Width: | 40" |
| Framing: | Unframed |
| Product Type: | Original Oil Painting |
| Origin: | Made in USA |
| Brand: | Wild Wings |
| Display Location: | Wall Mount |
BN 3 100W MED INCAND BATH LGHT
Features
- Hand Blown Satin Opal White Cylinder Glass
- Designed to cast a soft ambient light over a wide area
- 'Requires (3) Medium (E26) base bulbs (Not Included)
Item Attributes
| Brand Code: | LIVEX LIGHTING |
|---|---|
| Part Number: | 1333-91 |
| GTIN14: | 738449637722 |
| Category Code: | Vanity Lighting |
| Sub Category Code: | Vanity Lighting |
LIVEX LIGHTING Astoria 3 Light Bathroom Vanity Light Brushed Nickel 1333-91
- SKUI-0000097298
- Model #1333-91
MSRP:$203.96Save $68.82
Mardey's Price: Was $135.14
| Condition | New |
|---|---|
| Type | ![]() |
| Grade | A |
| Product Source | ![]() |
| Additional Info | New In Box |
| Available Quantity | 2 |
7 DAY RETURNS ON ALL PRODUCTS
FAST Nationwide Shipping (Ships Same/Next Business Day)
Same Day Pick Up (Fort Lauderdale FL).
Same Day | Next Day Local Delivery Available.
Flexible Delivery — Hold Up to 90 Days
Not ready yet? We'll delay shipping your order for up to 90 days.
| Brand | LIVEX LIGHTING |
|---|---|
| Category | Vanity Lighting |
| Model Number | 1333-91 |
| UPC/GTIN | 738449637722 |
| Capacity | 3.0000 |
| Color | Brushed Nickel |
| Depth | 1 1/2 |
| Width | 26 |
| Height | 7 1/2 |
| Orientation: | Landscape |
| Edition: | Original |
| Height: | 30" |
| Medium: | Oil |
| Width: | 40" |
| Framing: | Unframed |
| Product Type: | Original Oil Painting |
| Origin: | Made in USA |
| Brand: | Wild Wings |
| Display Location: | Wall Mount |
BN 3 100W MED INCAND BATH LGHT
Features
- Hand Blown Satin Opal White Cylinder Glass
- Designed to cast a soft ambient light over a wide area
- 'Requires (3) Medium (E26) base bulbs (Not Included)
Item Attributes
| Brand Code: | LIVEX LIGHTING |
|---|---|
| Part Number: | 1333-91 |
| GTIN14: | 738449637722 |
| Category Code: | Vanity Lighting |
| Sub Category Code: | Vanity Lighting |






