Madeli XTU1815-36-110-WH Specs
| Number of Faucet Holes | 0 1 3 |
|---|---|
| Installation | Above Counter |
| Material | Solid Surface |
| Overall Length | 18-1/2" |
| Overall Width | 36" |
| Shape | Rectangular |
| Height | 5-11/16" |
| Depth | 1-1/2" |
| With Overflow | Yes |
36X18 1H 1B STN C/TOP LAV WHIT MXTU181536110WH
Features
- Stark straight lines offer the ultimate modern look.
- One piece vanity top/sink offers great practicality and value.
Item Attributes
| Brand Code: | Madeli |
|---|---|
| Part Number: | XTU181536110WH |
| GTIN14: | 646414791570 |
| Category Code: | Bathroom Sinks |
| Sub Category Code: | Bathroom Sinks |
Madeli 36" White Solid Surface Rectangular Top Basin With Overflow XTU181536110WH
- SKUI-0000099326
- Model #XTU181536110WH
| Condition | New |
|---|---|
| Type | ![]() |
| Grade | A |
| Product Source | ![]() |
| Additional Info | New In Box |
| Available Quantity | 1 |
7 DAY RETURNS ON ALL PRODUCTS
FAST Nationwide Shipping (Ships Same/Next Business Day)
Same Day Pick Up (Fort Lauderdale FL).
Same Day | Next Day Local Delivery Available.
Flexible Delivery — Hold Up to 90 Days
Not ready yet? We'll delay shipping your order for up to 90 days.
| Brand | Madeli |
|---|---|
| Category | Bathroom Sinks |
| Model Number | XTU181536110WH |
| UPC/GTIN | 646414791570 |
| Capacity | 1.0000 |
| Color | White |
| Depth | 1 1/2 |
| Width | 36 |
| Height | 5 11/16 |
Madeli XTU1815-36-110-WH Specs
| Number of Faucet Holes | 0 1 3 |
|---|---|
| Installation | Above Counter |
| Material | Solid Surface |
| Overall Length | 18-1/2" |
| Overall Width | 36" |
| Shape | Rectangular |
| Height | 5-11/16" |
| Depth | 1-1/2" |
| With Overflow | Yes |
36X18 1H 1B STN C/TOP LAV WHIT MXTU181536110WH
Features
- Stark straight lines offer the ultimate modern look.
- One piece vanity top/sink offers great practicality and value.
Item Attributes
| Brand Code: | Madeli |
|---|---|
| Part Number: | XTU181536110WH |
| GTIN14: | 646414791570 |
| Category Code: | Bathroom Sinks |
| Sub Category Code: | Bathroom Sinks |






