| 12-oz Can Capacity | 108 |
| Capacity (cu ft) | 5.0 cu ft |
| Control Type | Digital |
| Cord Length (ft) | 6 ft |
| Defrost Type | Frost Free |
| Electrical Requirements | 115 V / 60 Hz / 15A |
| Lock | No |
| Product Dimensions | 23.875" W x 23.71875" D x 33.75" H |
| Shipping Depth | 31 inch |
| Shipping Dimensions | 28" W x 31" D x 37" H |
| Shipping Height | 37 inch |
| Shipping Weight (lbs) | 160 lb |
| Shipping Width | 28 inch |
| Temperature Range | 34'F to 60'F |
Marvel 24-in built-in refrigerated drawers. Store as many as 108 cans in two large-capacity smooth-glide drawers. Marvel Refrigerated Drawers offer maximum storage capacity within easy reach and include a convenient quickgrip divider to organize contents. Panel Ready model.
Features
- DYNAMIC COOLING TECHNOLOGY™ - The distinctive Marvel design features a thermal-efficient cabinet and door combined with Dynamic Cooling Technology™ for superior temperature stability, faster cooling times and speedy temperature recovery even with high frequency.
- SABBATH MODE - Vacation/Sabbath mode conserves energy during times when the unit is not in use and complies with Star-K requirements
Item Attributes
| Brand Code: | MARVEL |
|---|---|
| Part Number: | MLDR224-IS61A |
| GTIN14: | 768388081300 |
| Category Code: | Kitchen Appliances |
| Sub Category Code: | Kitchen Appliances / Refrigeration / Refrigerators |
Marvel 24-Inch Panel Ready Undercounter Refrigerator 5 Cu. Ft. - MLDR224-IS61A
- SKU-0000011302
- Model #MLDR224-IS61A
| Condition | New |
|---|---|
| Type | ![]() |
| Grade | B |
| Product Source | ![]() |
| Additional Info | Minor Indentation Toe Plate |
| Available Quantity | 1 |
7 DAY RETURNS ON ALL PRODUCTS
FAST Nationwide Shipping (Ships Same/Next Business Day)
Same Day Pick Up (Fort Lauderdale FL).
Same Day | Next Day Local Delivery Available.
Flexible Delivery — Hold Up to 90 Days
Not ready yet? We'll delay shipping your order for up to 90 days.
| Brand | MARVEL |
|---|---|
| Category | Kitchen Appliances / Refrigeration / Refrigerators |
| Model Number | MLDR224-IS61A |
| UPC/GTIN | 768388081300 |
| Capacity | 5.0000 |
| Color | Panel Ready |
| Depth | 24 |
| Width | 24 |
| Height | 34 |
| 12-oz Can Capacity | 108 |
| Capacity (cu ft) | 5.0 cu ft |
| Control Type | Digital |
| Cord Length (ft) | 6 ft |
| Defrost Type | Frost Free |
| Electrical Requirements | 115 V / 60 Hz / 15A |
| Lock | No |
| Product Dimensions | 23.875" W x 23.71875" D x 33.75" H |
| Shipping Depth | 31 inch |
| Shipping Dimensions | 28" W x 31" D x 37" H |
| Shipping Height | 37 inch |
| Shipping Weight (lbs) | 160 lb |
| Shipping Width | 28 inch |
| Temperature Range | 34'F to 60'F |
Marvel 24-in built-in refrigerated drawers. Store as many as 108 cans in two large-capacity smooth-glide drawers. Marvel Refrigerated Drawers offer maximum storage capacity within easy reach and include a convenient quickgrip divider to organize contents. Panel Ready model.
Features
- DYNAMIC COOLING TECHNOLOGY™ - The distinctive Marvel design features a thermal-efficient cabinet and door combined with Dynamic Cooling Technology™ for superior temperature stability, faster cooling times and speedy temperature recovery even with high frequency.
- SABBATH MODE - Vacation/Sabbath mode conserves energy during times when the unit is not in use and complies with Star-K requirements
Item Attributes
| Brand Code: | MARVEL |
|---|---|
| Part Number: | MLDR224-IS61A |
| GTIN14: | 768388081300 |
| Category Code: | Kitchen Appliances |
| Sub Category Code: | Kitchen Appliances / Refrigeration / Refrigerators |










