| LAMPING | |
| Light Type: | LED |
| Bulb Type: | G4 |
| Bulb Max Wattage: | 1.5 |
| Total Wattage: | 2 |
| Rated Life: | 25,000 Hours |
| Delivered Lumens: | 175 |
| Color Temperature: | 3000 K |
| CRI: | 80 |
| Dimmable: | Triac CL |
| Input Voltage: | 12 |
| MEASUREMENTS | |
| Width: | 0.39" |
| Height: | 1.5" |
| Hanging Weight: | 0.01 lb. |
| UPS Shippable: | Yes |
| CERTIFICATIONS/ OTHER | |
Collection: Bulbs Type: Bulb
Features
Item Attributes
| Brand Code: | MAXIM |
|---|---|
| Part Number: | BL1-5G4CLCOB12V30 |
| GTIN14: | 783209240049 |
| Category Code: | Light Bulbs |
| Sub Category Code: | Light Bulbs |
MAXIM Accessories Single 1.5 Watt Dimmable G4 Led Bulb 150 Lumens And 3000k BL1-5G4CLCOB12V30
- SKUI-0000095368
- Model #BL1-5G4CLCOB12V30
MSRP:$8.50Save $2.97
Mardey's Price: Was $5.53
| Condition | New |
|---|---|
| Type | ![]() |
| Grade | A |
| Product Source | ![]() |
| Additional Info | New In Box |
| Available Quantity | 14 |
7 DAY RETURNS ON ALL PRODUCTS
FAST Nationwide Shipping (Ships Same/Next Business Day)
Same Day Pick Up (Fort Lauderdale FL).
Same Day | Next Day Local Delivery Available.
Flexible Delivery — Hold Up to 90 Days
Not ready yet? We'll delay shipping your order for up to 90 days.
| Brand | MAXIM |
|---|---|
| Category | Light Bulbs |
| Model Number | BL1-5G4CLCOB12V30 |
| UPC/GTIN | 783209240049 |
| Capacity | 1.5000 |
| Color | Warm White |
| Depth | 1/16 |
| Width | 3/8 |
| Height | 1 1/2 |
| LAMPING | |
| Light Type: | LED |
| Bulb Type: | G4 |
| Bulb Max Wattage: | 1.5 |
| Total Wattage: | 2 |
| Rated Life: | 25,000 Hours |
| Delivered Lumens: | 175 |
| Color Temperature: | 3000 K |
| CRI: | 80 |
| Dimmable: | Triac CL |
| Input Voltage: | 12 |
| MEASUREMENTS | |
| Width: | 0.39" |
| Height: | 1.5" |
| Hanging Weight: | 0.01 lb. |
| UPS Shippable: | Yes |
| CERTIFICATIONS/ OTHER | |
Collection: Bulbs Type: Bulb
Features
Item Attributes
| Brand Code: | MAXIM |
|---|---|
| Part Number: | BL1-5G4CLCOB12V30 |
| GTIN14: | 783209240049 |
| Category Code: | Light Bulbs |
| Sub Category Code: | Light Bulbs |







