| LAMPING | |
| Number of Bulb: | 4 |
| Light Type: | LED |
| Bulb Type: | E26 Medium |
| Bulb Max Wattage: | 6 |
| Total Wattage: | 24 |
| Lighting Direction: | Up/Down |
| Install Up/Down: | Up/Down |
| Bulb(s): | Not Included |
| Input Voltage: | 120 |
| MEASUREMENTS | |
| Width: | 29.5" |
| Height: | 8" |
| Extension: | 7" |
| HCO: | 2.5" |
| BP Width: | 5" |
| BP Height: | 5" |
| Wire Length: | 6" |
| Hanging Weight: | 8.8 lb. |
| UPS Shippable: | Yes |
| CERTIFICATIONS/ OTHER | |
| Safety Rating: | Damp |
| Finish: | Natural Aged Brass |
| Material: | Steel, Glass |
Cut-out metalwork curves around modern bell-shaped glass shades. The series includes pendants and bath vanities available in either Clear or a swirling Marble glass. Available in various complementary finishes: Polished Chrome, Matte Black, or Natural Aged Brass these fixtures make a delightful addition to bathroom spaces, bedrooms, or over a kitchen island.Collection: Scoop Type: Bath Vanity Material: Steel, Glass Glass: Marble Finish: Natural Aged Brass NAB
Features
Item Attributes
| Brand Code: | MAXIM |
|---|---|
| Part Number: | 21234MRNAB |
| GTIN14: | 783209305366 |
| Category Code: | Vanity Lighting |
| Sub Category Code: | Vanity Lighting |
MAXIM Scoop 4 Light 30" Wide Vanity Light Natural Aged Brass 21234MRNAB
- SKUI-0000090505
- Model #21234MRNAB
| Condition | New |
|---|---|
| Type | ![]() |
| Grade | A |
| Product Source | ![]() |
| Additional Info | Brand New In Box |
| Available Quantity | 3 |
7 DAY RETURNS ON ALL PRODUCTS
FAST Nationwide Shipping (Ships Same/Next Business Day)
Same Day Pick Up (Fort Lauderdale FL).
Same Day | Next Day Local Delivery Available.
Flexible Delivery — Hold Up to 90 Days
Not ready yet? We'll delay shipping your order for up to 90 days.
| Brand | MAXIM |
|---|---|
| Category | Vanity Lighting |
| Model Number | 21234MRNAB |
| UPC/GTIN | 783209305366 |
| Capacity | 4.0000 |
| Color | Brass |
| Depth | 1 1/16 |
| Width | 29 1/2 |
| Height | 8 1/16 |
| LAMPING | |
| Number of Bulb: | 4 |
| Light Type: | LED |
| Bulb Type: | E26 Medium |
| Bulb Max Wattage: | 6 |
| Total Wattage: | 24 |
| Lighting Direction: | Up/Down |
| Install Up/Down: | Up/Down |
| Bulb(s): | Not Included |
| Input Voltage: | 120 |
| MEASUREMENTS | |
| Width: | 29.5" |
| Height: | 8" |
| Extension: | 7" |
| HCO: | 2.5" |
| BP Width: | 5" |
| BP Height: | 5" |
| Wire Length: | 6" |
| Hanging Weight: | 8.8 lb. |
| UPS Shippable: | Yes |
| CERTIFICATIONS/ OTHER | |
| Safety Rating: | Damp |
| Finish: | Natural Aged Brass |
| Material: | Steel, Glass |
Cut-out metalwork curves around modern bell-shaped glass shades. The series includes pendants and bath vanities available in either Clear or a swirling Marble glass. Available in various complementary finishes: Polished Chrome, Matte Black, or Natural Aged Brass these fixtures make a delightful addition to bathroom spaces, bedrooms, or over a kitchen island.Collection: Scoop Type: Bath Vanity Material: Steel, Glass Glass: Marble Finish: Natural Aged Brass NAB
Features
Item Attributes
| Brand Code: | MAXIM |
|---|---|
| Part Number: | 21234MRNAB |
| GTIN14: | 783209305366 |
| Category Code: | Vanity Lighting |
| Sub Category Code: | Vanity Lighting |








