| Drysdale Reversible 2 Light Bath Vanity | |
| Product ID | 2232-66A |
| Brand | Minka-Lavery® |
| Descriptive Finish 1 | Coal Black |
| Measurements | |
| Width | 14.50 |
| Height | 6.00 |
| Backplate Width | 8.63 |
| Backplate Height | 5.00 |
| Backplate Length | 0.75 |
| Extensions | 6.25 |
| Product Weight | 4.01 |
| Shade Finish | Clear |
| Shade Quantity | 2 |
| Lamping | |
| Bulb Type 1 | T8 |
| Light Type 1 | Incandescent |
| Bulb Base 1 | Candelabra - E12 |
| Bulb Wattage | 60 |
| Dimmable: No | Dimmable: No |
| Reverse Capable: No | Reverse Capable: No |
| Balancing Kit Included: No | Balancing Kit Included: No |
| Light Cap Included: No | Light Cap Included: No |
Detailed Description Reversible 2 Light Bath Vanity in Coal Black Finish with Clear Hammered Glass
Features
Item Attributes
| Brand Code: | MINKA LAVERY |
|---|---|
| Part Number: | 2232-66A |
| GTIN14: | 747396129396 |
| Category Code: | Vanity Lighting |
| Sub Category Code: | Vanity Lighting |
MINKA LAVERY Drysdale 2 Light 15" Wide Vanity Light With Hammered Glass Shades 2232-66A
- SKUI-0000096431
- Model #2232-66A
| Condition | New |
|---|---|
| Type | ![]() |
| Grade | A |
| Product Source | ![]() |
| Additional Info | New In Box |
| Available Quantity | 1 |
7 DAY RETURNS ON ALL PRODUCTS
FAST Nationwide Shipping (Ships Same/Next Business Day)
Same Day Pick Up (Fort Lauderdale FL).
Same Day | Next Day Local Delivery Available.
Flexible Delivery — Hold Up to 90 Days
Not ready yet? We'll delay shipping your order for up to 90 days.
| Brand | MINKA LAVERY |
|---|---|
| Category | Vanity Lighting |
| Model Number | 2232-66A |
| UPC/GTIN | 747396129396 |
| Capacity | 120.0000 |
| Color | Black |
| Depth | 14 1/2 |
| Width | 14 1/2 |
| Height | 6 1/16 |
| Drysdale Reversible 2 Light Bath Vanity | |
| Product ID | 2232-66A |
| Brand | Minka-Lavery® |
| Descriptive Finish 1 | Coal Black |
| Measurements | |
| Width | 14.50 |
| Height | 6.00 |
| Backplate Width | 8.63 |
| Backplate Height | 5.00 |
| Backplate Length | 0.75 |
| Extensions | 6.25 |
| Product Weight | 4.01 |
| Shade Finish | Clear |
| Shade Quantity | 2 |
| Lamping | |
| Bulb Type 1 | T8 |
| Light Type 1 | Incandescent |
| Bulb Base 1 | Candelabra - E12 |
| Bulb Wattage | 60 |
| Dimmable: No | Dimmable: No |
| Reverse Capable: No | Reverse Capable: No |
| Balancing Kit Included: No | Balancing Kit Included: No |
| Light Cap Included: No | Light Cap Included: No |
Detailed Description Reversible 2 Light Bath Vanity in Coal Black Finish with Clear Hammered Glass
Features
Item Attributes
| Brand Code: | MINKA LAVERY |
|---|---|
| Part Number: | 2232-66A |
| GTIN14: | 747396129396 |
| Category Code: | Vanity Lighting |
| Sub Category Code: | Vanity Lighting |





