| Part Number: | CR30R-1-2R |
| GTIN14: | 666945543639 |
| Category Code: | Kitchen Appliances |
| Sub Category Code: | Kitchen Appliances / Refrigeration / Refrigerators |
- SKU-0000023725
- Model #CR30R-1-2R
| Condition | New |
|---|---|
| Type |  |
| Grade | B |
| Product Source |  |
| Additional Info | None Identified | Missing One Drawer & Toe Plate |
7 DAY RETURNS ON ALL PRODUCTS
| Brand | PERLICK |
|---|---|
| Category | Kitchen Appliances / Refrigeration / Refrigerators |
| Model Number | CR30R-1-2R |
| UPC/GTIN | 666945543639 |
| Capacity | 16.6000 |
| Color | Panel Ready |
| Depth | 24 |
| Width | 29 3/4 |
| Height | 83 11/16 |
Dimensions and Measurements
Cutout Depth | 24 in. |
Cutout Height | 84 in. |
Cutout Width | 30 in. |
Depth | 24 in. |
Depth with Door Open | 55.75 in. |
Depth without Door | 22.25 in. |
Depth without Handles | 24 in. |
Height | 83.125 in. |
Nominal Depth | 24 in. |
Nominal Height | 84 in. |
Nominal Width | 30 in. |
Product Weight | 590 lbs. |
Refrigerator Capacity | 16.6 cu. ft. |
Total Capacity | 16.6 cu. ft. |
Width | 30 in. |