Part Number: P300133-020
GTIN14: 785247216628
Category Code:Vanity Lighting
Sub Category Code:Vanity Lighting
PROGRESS LIGHTING Leap 3 Light 22 7 8" Wide Bathroom Vanity Light Antique Bronze P300133-020
  • SKUI-0000096479
  • Model #P300133-020
Last 1 in stock
Condition New
TypeIn Box
Grade A
Product SourceOverstock
Additional InfoNew In Box
Available Quantity1
7 DAY RETURNS ON ALL PRODUCTS
FAST Nationwide Shipping (Ships Same/Next Business Day)
Same Day Pick Up (Fort Lauderdale FL).
Same Day | Next Day Local Delivery Available.
Flexible Delivery — Hold Up to 90 Days
Not ready yet? We'll delay shipping your order for up to 90 days.
Available Quantity: 1
Brand PROGRESS LIGHTING
CategoryVanity Lighting
Model Number P300133-020
UPC/GTIN 785247216628
Capacity 120.0000
Color Bronze
Depth 6 1/8
Width 6 1/8
Height 8 3/8
General
Can be mounted up or downYes
CategoryBath & Vanity
Collection nameLeap
Indoor outdoorIndoor
Lamp wattage100 W
Socket base type mainE26
Dimensions
Fixture Weight5.26
Certifications
CertificationscCSAus
PROGRESS LIGHTING™ Bath Vanity Light, Leap Collection, 300 W Fixture Wattage, 120 V, Transitional Fixture Style, Incandescent Bulb, E26 Medium Bulb Base, 3 Bulbs, Glass Lens, Steel Fixture, Antique Bronze Fixture, Down, Up Mounting Orientation, Wall Mounting, 7-7/8 in H x 4-3/4 in W x 7/8 in D, 6-1/8 in L x 22-7/8 in W x 8-3/8 in H, No Bulb Included, A19 Bulb Shape, Tapered Etched Glass Shade, 6 in L Cord