| Part Number: | LO1/30STN |
| GTIN14: | 824438218642 |
| Category Code: | Bathroom Accessories |
| Sub Category Code: | Bathroom Accessories |
ROHL 30" Lombardia Towel Bar LO1/30STN
- SKUI-0000097498
- Model #LO1/30STN
| Condition | New |
|---|---|
| Type |  |
| Grade | A |
| Product Source |  |
| Additional Info | New In Box |
| Available Quantity | 1 |
7 DAY RETURNS ON ALL PRODUCTS
FAST Nationwide Shipping (Ships Same/Next Business Day)
Same Day Pick Up (Fort Lauderdale FL).
Same Day | Next Day Local Delivery Available.
Flexible Delivery — Hold Up to 90 Days
Not ready yet? We'll delay shipping your order for up to 90 days.
| Brand | ROHL |
|---|---|
| Category | Bathroom Accessories |
| Model Number | LO1/30STN |
| UPC/GTIN | 824438218642 |
| Capacity | 1.0000 |
| Color | Satin Nickel |
| Depth | 2 3/4 |
| Width | 30 |
| Height | 02 |
Dimensions and Measurements
Depth | 2.7500 in. |
Escutcheon Height | 2 in. |
Escutcheon Width | 2 in. |
Extension | 2.75 in. |
Height | 2.0000 in. |
Nominal Width | 30 in. |
Overall Width | 32 in. |
Product Weight | 3 lbs. |
Width | 30.0000 in. |