Part Number: NA36M9750TM
GTIN14: 887276238340
Category Code:Cooking
Sub Category Code:Cooking / Cooktops / Kitchen Appliances
SAMSUNG 36" Gas Chef Collection Cooktop With 22k Btu Dual Power Burner NA36M9750TM
  • SKU-0000024184
  • Model #NA36M9750TM
Last 1 in stock
Condition New
TypeOpen Box
Grade B
Product SourceFormer Display Model
Additional InfoFormer Showroom Model
Model Number NA36M9750TM
UPC/GTIN 887276238340
Capacity 22.0000
Color Black Stainless Steel
Depth 22 11/32
Width 36
Height 5 9/16
Materials/Finishes
Materials/Finishes
  • Model Type Install 36 inch built-in gas cooktop
Control MethodIlluminated Knobs
Power/Ratings
Power/Ratings
  • Total Power 59000 BTU
Power Supply120 V / 60 Hz, 1 A
  • Grate Cast Iron (3pcs)
SurfaceBlack Stainless + Enamel
Cooktop
  • Number of Burner 5 EA
  • WOK grate Yes
GriddleCast Iron Griddle
Smart
  • Wi-Fi Connectivity Yes
Weights/Dimensions
  • Package (WxHxD) 1030 x 270 x 650 mm
Cutout (WxHxD)W 860.4 x D 485.8 mm
Net (WxHxD)914.4 x 79.3 x 533 mm