| Is Star K | Yes |
| Is Energy Star | No |
| Annual Energy Usage | 651 |
| Energy Cost Per Kwh | 0.14 |
| Pressure | 35-120 psi |
| Plumbing Pressure | 35-120 psi |
| Plumbing Supply | 1/4" OD copper, braided stainless steel or PEX tubing |
| Electrical Service | 15 amp dedicated circuit |
| Electrical Supply | 115 VAC, 60 Hz |
| Capacity | 15.3 |
| Refrigerator Capacity | 15.3 |
| Freezer Capacity | 5.2 |
| Overall Depth | 24 |
| Overall Height | 84 |
| Overall Width | 36 |
| Weight | 573 |
You’ll love SubZero-Wolf’s French door refrigerator not just for its sleek contemporary look, but also for its practicality. It makes your kitchen feel more spacious because only half a door swings out – nice if you have a galley kitchen, or assorted friends and family members often milling about. Of course, since it’s a Sub-Zero, it has an even more profound advantage – the most advanced food preservation features in the industry – features developed through almost 70 years of research.
Features
- Split Climate(R) Intelligent Cooling System
- ClearSight(R) LED lighting system
- Sleek Stainless Accents
- Touch Control Panel
- Night Mode
- Flip-Up Dairy Compartment
- Delivers Fresh Water
- Max Ice Mode
- Wi-Fi Enabled Features
- Adjustable Door Bins
- Accepts Custom Panels
- Industry-Leading Warranty
Item Attributes
| Brand Code: | SUB-ZERO |
|---|---|
| Part Number: | CL3650UFDIDO |
| GTIN14: | 825225899808 |
| Category Code: | Kitchen Appliances |
| Sub Category Code: | Kitchen Appliances / Refrigeration / Refrigerators |
SUB-ZERO 36" Classic French Door Refrigerator Freezer With Internal Dispenser Panel Ready CL3650UFDIDO
- SKU-0000039831
- Model #CL3650UFDIDO
| Condition | New |
|---|---|
| Type | ![]() |
| Grade | A |
| Product Source | ![]() |
| Additional Info | Panel Ready | Minor Trim Indentation Bottom Door (Hidden Once Panels Installed) | | Custom Panels Sold Separately | Handles Sold Separately | Jan 2025 Production Year |
7 DAY RETURNS ON ALL PRODUCTS
| Brand | SUB-ZERO |
|---|---|
| Category | Kitchen Appliances / Refrigeration / Refrigerators |
| Model Number | CL3650UFDIDO |
| UPC/GTIN | 825225899808 |
| Capacity | 20.5000 |
| Color | Custom Panel Ready |
| Depth | 24 |
| Width | 36 |
| Height | 84 |
| Is Star K | Yes |
| Is Energy Star | No |
| Annual Energy Usage | 651 |
| Energy Cost Per Kwh | 0.14 |
| Pressure | 35-120 psi |
| Plumbing Pressure | 35-120 psi |
| Plumbing Supply | 1/4" OD copper, braided stainless steel or PEX tubing |
| Electrical Service | 15 amp dedicated circuit |
| Electrical Supply | 115 VAC, 60 Hz |
| Capacity | 15.3 |
| Refrigerator Capacity | 15.3 |
| Freezer Capacity | 5.2 |
| Overall Depth | 24 |
| Overall Height | 84 |
| Overall Width | 36 |
| Weight | 573 |
You’ll love SubZero-Wolf’s French door refrigerator not just for its sleek contemporary look, but also for its practicality. It makes your kitchen feel more spacious because only half a door swings out – nice if you have a galley kitchen, or assorted friends and family members often milling about. Of course, since it’s a Sub-Zero, it has an even more profound advantage – the most advanced food preservation features in the industry – features developed through almost 70 years of research.
Features
- Split Climate(R) Intelligent Cooling System
- ClearSight(R) LED lighting system
- Sleek Stainless Accents
- Touch Control Panel
- Night Mode
- Flip-Up Dairy Compartment
- Delivers Fresh Water
- Max Ice Mode
- Wi-Fi Enabled Features
- Adjustable Door Bins
- Accepts Custom Panels
- Industry-Leading Warranty
Item Attributes
| Brand Code: | SUB-ZERO |
|---|---|
| Part Number: | CL3650UFDIDO |
| GTIN14: | 825225899808 |
| Category Code: | Kitchen Appliances |
| Sub Category Code: | Kitchen Appliances / Refrigeration / Refrigerators |


















