Part Number: 700BCELI36C-LED930
GTIN14: 191963115426
Category Code:Bathroom Lightning
Sub Category Code:Bathroom Lightning
TECH LIGHTING Ellis 36" Wide Integrated 3000k Led Bath Bar Chrome 700BCELI36C-LED930
  • SKUI-0000095570
  • Model #700BCELI36C-LED930
Condition New
TypeIn Box
Grade A
Product SourceOverstock
Additional InfoNew In Box
Available Quantity3
7 DAY RETURNS ON ALL PRODUCTS
FAST Nationwide Shipping (Ships Same/Next Business Day)
Same Day Pick Up (Fort Lauderdale FL).
Same Day | Next Day Local Delivery Available.
Flexible Delivery — Hold Up to 90 Days
Not ready yet? We'll delay shipping your order for up to 90 days.
Available Quantity: 3
Brand TECH LIGHTING
CategoryBathroom Lightning
Model Number 700BCELI36C-LED930
UPC/GTIN 191963115426
Capacity 1.0000
Color Chrome
Depth 4 1/16
Width 36
Height 4 5/16
DesignerSean Lavin
BrandModern Collection
Length36"
Width4.2"
Height4.3"
TECH LIGHTING®, Style: Modern, Voltage Rating: 120 V, Wattage: 36 W, Number of Lamps: 1, Lamp Type: Integrated LED, Lumens: 1994.7 Lumens, Color Temperature: 3000 K, Dimmable/Non-Dimmable: Dimmable, Shade Material: Acrylic, Fixture Material: Metal, Fixture Finish: Chrome, Length: 36 in, Width: 4.2 in, Height: 4.3 in, Backplate/Canopy Size: 6.5 in L x 4.3 in W x 4.3 in H, Cord Size: 8 in