| Specifications | |
| General | |
| Material Number | DC366W |
| Brand Name | Thermador |
| Category | Accessory to Specific Product(s) |
| Product Name | Chimney |
| Upc | 825225940593 |
Create a more streamlined look by extending your hood to your ceiling. With this optional 6-inch high duct cover, conceal your Thermador 36-inch low-profile wall hoods’ ventilation ducts.
Features
- Optional 6" duct cover accessory to use with Thermador 36" wide Pro Grand and Pro Harmony Series Wall Hoods
Item Attributes
| Brand Code: | THERMADOR |
|---|---|
| Part Number: | DC366W |
| GTIN14: | 825225940593 |
| Category Code: | Kitchen Appliances |
| Sub Category Code: | Kitchen Appliances / Range Hoods |
THERMADOR 6 Inch Duct Cover For 36 Inch Wide Pro Wall Hood Stainless Steel DC366W
- SKU-0000040950
- Model #DC366W
| Condition | New |
|---|---|
| Type | ![]() |
| Grade | A |
| Product Source | ![]() |
| Additional Info | New In Box | Overstock Clearance |
| Available Quantity | 1 |
7 DAY RETURNS ON ALL PRODUCTS
FAST Nationwide Shipping (Ships Same/Next Business Day)
Same Day Pick Up (Fort Lauderdale FL).
Same Day | Next Day Local Delivery Available.
Flexible Delivery — Hold Up to 90 Days
Not ready yet? We'll delay shipping your order for up to 90 days.
| Brand | THERMADOR |
|---|---|
| Category | Kitchen Appliances / Range Hoods |
| Model Number | DC366W |
| UPC/GTIN | 825225940593 |
| Capacity | 1.0000 |
| Color | Stainless Steel |
| Depth | 12 |
| Width | 36 |
| Height | 06 |
| Specifications | |
| General | |
| Material Number | DC366W |
| Brand Name | Thermador |
| Category | Accessory to Specific Product(s) |
| Product Name | Chimney |
| Upc | 825225940593 |
Create a more streamlined look by extending your hood to your ceiling. With this optional 6-inch high duct cover, conceal your Thermador 36-inch low-profile wall hoods’ ventilation ducts.
Features
- Optional 6" duct cover accessory to use with Thermador 36" wide Pro Grand and Pro Harmony Series Wall Hoods
Item Attributes
| Brand Code: | THERMADOR |
|---|---|
| Part Number: | DC366W |
| GTIN14: | 825225940593 |
| Category Code: | Kitchen Appliances |
| Sub Category Code: | Kitchen Appliances / Range Hoods |






