| Collection Name | Dakota |
|---|---|
| Finish | Honey Bronze |
| Manufacturer Part Number (MPN) | M2223 |
| Material | Zinc Alloy |
| Brand | Top Knobs |
| GTIN | 840355066326 |
| Mounting Holes | 2-9/16 in. (65mm) |
| Width | 1-1/8 in. (29mm) |
| Projection | 15/16 in. (24mm) |
| Overall Length | 3-3/4 in. (96mm) |
The Dakota charlotte cup pull in Honey Bronze finish is made from premium materials, this offers great function and value for your home. This fixture is part of Top knobs decorative collection, so make sure to check out other styles of fixtures to accessorize your room.
Features
• Style: Traditional, Transitional
• Coordinates with cabinet hardware from the Dakota collection
• Includes M4 screw pack
Item Attributes
| Brand Code: | Top Knobs |
|---|---|
| Part Number: | M2223 |
| GTIN14: | 840355066326 |
| Category Code: | Uncategorized |
| Sub Category Code: | Uncategorized |
Top Knobs Charlotte Cup Pull M2223
- SKUI-0000099489
- Model #M2223
| Condition | New |
|---|---|
| Type | ![]() |
| Grade | A |
| Product Source | ![]() |
| Additional Info | New In Box |
| Available Quantity | 3 |
7 DAY RETURNS ON ALL PRODUCTS
FAST Nationwide Shipping (Ships Same/Next Business Day)
Same Day Pick Up (Fort Lauderdale FL).
Same Day | Next Day Local Delivery Available.
Flexible Delivery — Hold Up to 90 Days
Not ready yet? We'll delay shipping your order for up to 90 days.
| Brand | Top Knobs |
|---|---|
| Category | Uncategorized |
| Model Number | M2223 |
| UPC/GTIN | 840355066326 |
| Capacity | 1.0000 |
| Color | Honey Bronze |
| Depth | 3 3/4 |
| Width | 1 1/8 |
| Height | 15/16 |
| Collection Name | Dakota |
|---|---|
| Finish | Honey Bronze |
| Manufacturer Part Number (MPN) | M2223 |
| Material | Zinc Alloy |
| Brand | Top Knobs |
| GTIN | 840355066326 |
| Mounting Holes | 2-9/16 in. (65mm) |
| Width | 1-1/8 in. (29mm) |
| Projection | 15/16 in. (24mm) |
| Overall Length | 3-3/4 in. (96mm) |
The Dakota charlotte cup pull in Honey Bronze finish is made from premium materials, this offers great function and value for your home. This fixture is part of Top knobs decorative collection, so make sure to check out other styles of fixtures to accessorize your room.
Features
• Style: Traditional, Transitional
• Coordinates with cabinet hardware from the Dakota collection
• Includes M4 screw pack
Item Attributes
| Brand Code: | Top Knobs |
|---|---|
| Part Number: | M2223 |
| GTIN14: | 840355066326 |
| Category Code: | Uncategorized |
| Sub Category Code: | Uncategorized |





