| Battery Included: | Yes |
|---|---|
| Battery Type: | Alkaline |
| Box Height: | 5.5" |
| Box Length: | 23" |
| Box Weight: | 15 lb(s) |
| Box Width: | 19.25" |
| Category: | Washlet |
| Collection: | WASHLET |
| Color: | Cotton White |
| Country of Origin: | Malaysia |
| HTS Code: | 3922.20.0000 |
| Item Height: | 3.9375" |
| Item Length (Front to Back): | 18.875" |
| Item Weight: | 13.5 lb(s) |
| Item Width (Side to Side): | 15.3125" |
| Material: | Plastic |
| NMFC Code: | 159003 |
| SKU: | SW583#01 |
| Shape: | Round |
*NLA S350E WASHLET RND COTT
Features
- Washlet® cleansing with five spray settings
- Instantaneous water heating
- Built-in air deodorizing system
- Auto open/close lid
- Night light
- Adjustable water and seat temperatures
- Warm air dryer function
- Easy to read illuminated remote control
- Convenient magnetic wall-mounted cradle
- Compact and slim design
- Two user personal memory settings
- Self-cleaning water wand
Item Attributes
| Brand Code: | TOTO |
|---|---|
| Part Number: | SW583#01 |
| GTIN14: | 739268232143 |
| Category Code: | Toilet Seats |
| Sub Category Code: | Toilet Seats |
TOTO 15" Electronic Bidet Toilet Seat With Auto Open And Close And Ewater Cleansing SW583#01
- SKUI-0000097289
- Model #SW583#01
MSRP:$1,905.00Save $979.88
Mardey's Price: Was $1,156.40
Last 1 in stock
| Condition | New |
|---|---|
| Type | ![]() |
| Grade | A |
| Product Source | ![]() |
| Additional Info | New In Box |
| Available Quantity | 1 |
7 DAY RETURNS ON ALL PRODUCTS
FAST Nationwide Shipping (Ships Same/Next Business Day)
Same Day Pick Up (Fort Lauderdale FL).
Same Day | Next Day Local Delivery Available.
Flexible Delivery — Hold Up to 90 Days
Not ready yet? We'll delay shipping your order for up to 90 days.
| Brand | TOTO |
|---|---|
| Category | Toilet Seats |
| Model Number | SW583#01 |
| UPC/GTIN | 739268232143 |
| Capacity | 120.0000 |
| Color | White |
| Depth | 18 7/8 |
| Width | 15 5/16 |
| Height | 3 15/16 |
| Battery Included: | Yes |
|---|---|
| Battery Type: | Alkaline |
| Box Height: | 5.5" |
| Box Length: | 23" |
| Box Weight: | 15 lb(s) |
| Box Width: | 19.25" |
| Category: | Washlet |
| Collection: | WASHLET |
| Color: | Cotton White |
| Country of Origin: | Malaysia |
| HTS Code: | 3922.20.0000 |
| Item Height: | 3.9375" |
| Item Length (Front to Back): | 18.875" |
| Item Weight: | 13.5 lb(s) |
| Item Width (Side to Side): | 15.3125" |
| Material: | Plastic |
| NMFC Code: | 159003 |
| SKU: | SW583#01 |
| Shape: | Round |
*NLA S350E WASHLET RND COTT
Features
- Washlet® cleansing with five spray settings
- Instantaneous water heating
- Built-in air deodorizing system
- Auto open/close lid
- Night light
- Adjustable water and seat temperatures
- Warm air dryer function
- Easy to read illuminated remote control
- Convenient magnetic wall-mounted cradle
- Compact and slim design
- Two user personal memory settings
- Self-cleaning water wand
Item Attributes
| Brand Code: | TOTO |
|---|---|
| Part Number: | SW583#01 |
| GTIN14: | 739268232143 |
| Category Code: | Toilet Seats |
| Sub Category Code: | Toilet Seats |







