| Part Number: | TUR15ROPC |
| GTIN14: | 833790032514 |
| Category Code: | Kitchen Appliances |
| Sub Category Code: | Kitchen Appliances / Refrigeration / Refrigerators |
- SKU-0000039608
- Model #TUR15ROPC
Last 1 in stock
| Condition | New |
|---|---|
| Type |  |
| Grade | A |
| Product Source |  |
| Available Quantity | 1 |
7 DAY RETURNS ON ALL PRODUCTS
FAST Nationwide Shipping (Ships Same/Next Business Day)
Same Day Pick Up (Fort Lauderdale FL).
Same Day | Next Day Local Delivery Available.
Flexible Delivery — Hold Up to 90 Days
Not ready yet? We'll delay shipping your order for up to 90 days.
| Brand | TRUE RESIDENTIAL |
|---|---|
| Category | Kitchen Appliances / Refrigeration / Refrigerators |
| Model Number | TUR15ROPC |
| UPC/GTIN | 833790032514 |
| Capacity | 3.1000 |
| Color | Panel Ready |
| Depth | 23 7/8 |
| Width | 14 7/8 |
| Height | 34 1/4 |
Dimensions and Measurements
Depth | 23.875 in. |
Depth with Door Open | 37.875 in. |
Height | 34.25 in. |
Nominal Depth | 24 in. |
Nominal Height | 35 in. |
Nominal Width | 15 in. |
Product Weight | 160 lbs. |
Refrigerator Capacity | 3.1 cu. ft. |
Total Capacity | 3.1 cu. ft. |
Width | 14.875 in. |