M Collection 48″ Duct Cover for the PRH18-M48 and PRXH18-M48 Range Hoods
Features:
Width: 48 Inches
Height: 36 Inches
Depth: 12 Inches
For 10 Foot Ceilings
Features
- Width: 48 Inches
- Height: 36 Inches
- Depth: 12 Inches
- For 10 Foot Ceilings
Item Attributes
| Brand Code: | VENT-A-HOOD |
|---|---|
| Part Number: | WDCM-48/36 SS |
| GTIN14: | 839438312757 |
| Category Code: | Kitchen Appliances |
| Sub Category Code: | Kitchen Appliances / Range Hoods |
VENT-A-HOOD 48-Inch Range Hood Stainless Steel Duct Cover - WDCM-48/36 SS
- SKUI-0000090984
- Model #WDCM-48/36 SS
| Condition | New |
|---|---|
| Type |  |
| Grade | A |
| Product Source |  |
| Additional Info | Brand New In Box / Crate |
7 DAY RETURNS ON ALL PRODUCTS
| Brand | VENT-A-HOOD |
| Category | Kitchen Appliances / Range Hoods |
| Model Number | WDCM-48/36 SS |
| UPC/GTIN | 839438312757 |
| Capacity | 1.0000 |
| Color | Stainless Steel |
| Depth | 12 |
| Width | 48 |
| Height | 36 |
Dimensions and Measurements
Depth | 12 in. |
Height | 36 in. |
Width | 48 in. |
Characteristics and Features
Material | Stainless Steel |
Theme | Contemporary |
Warranty and Product Information
Collection | M |
Country Of Origin | USA |
Made in America | Yes |