| Article title | Villeroy & Boch Venticello Vanity Unit, 29 5/8" x 16 1/2" x 19 3/4" |
| Depth in inch | 19 3/4" |
| Width in inch | 29 5/8" |
| Height in inch | 16 1/2" |
| Depth with handle inch | 19 3/4" |
| Depth without handle inch | 18 3/4" |
| Collection | Venticello |
| Colour name | Oak Graphite |
Villeroy & Boch, Collection: Venticello, Oak Graphite Vanity
Image Features

Venticello - Design the perfect line
The lines of the thin edges give structure the weightless design of the Venticello bathroom furniture from Villeroy & Boch. With a perfect feeling for modern trends, Venticello unites form and function in an impressive way. This modern bathroom furniture meets the highest expectations for individual bathroom design with its wide variety of model and color options.

Vanity units: Personal care products well stored
What to do with all the various personal care products used daily in the bathroom? Vanity units from Villeroy & Boch offer a practical and space-saving solution: you can create more order in even the smallest bathroom with ease. With a vanity unit from Villeroy & Boch, you have everything you need within reach right underneath the sink.
Features
- Vanity cabinet
- Wall-mounted
- 29-5/8″ x 16-1/2″ x 19-3/4″
- Fastening set included
- 1 pull-out compartment with slip resistant base, 1 accessories package
- Soft close drawers
- Fully assembled
- Pairs with 4104U5/U6 washbasin (sold separately)
Item Attributes
| Brand Code: | Villeroy & Boch |
|---|---|
| Part Number: | A934U1FQ |
| GTIN14: | 4051202490997 |
| Category Code: | Vanities |
| Sub Category Code: | Vanities |
Villeroy & Boch Venticello Vanity Unit 29 5 8" X 16 1 2" X 19 3 4" Oak Graphite A934U1FQ
- SKUI-0000090502
- Model #A934U1FQ
| Condition | New |
|---|---|
| Type | ![]() |
| Grade | A |
| Product Source | ![]() |
| Additional Info | Brand New In Box |
| Available Quantity | 5 |
7 DAY RETURNS ON ALL PRODUCTS
FAST Nationwide Shipping (Ships Same/Next Business Day)
Same Day Pick Up (Fort Lauderdale FL).
Same Day | Next Day Local Delivery Available.
Flexible Delivery — Hold Up to 90 Days
Not ready yet? We'll delay shipping your order for up to 90 days.
| Brand | Villeroy & Boch |
|---|---|
| Category | Vanities |
| Model Number | A934U1FQ |
| UPC/GTIN | 4051202490997 |
| Capacity | 1.0000 |
| Color | Oak Graphite Vanity |
| Depth | 16 1/2 |
| Width | 29 5/8 |
| Height | 19 3/4 |
| Article title | Villeroy & Boch Venticello Vanity Unit, 29 5/8" x 16 1/2" x 19 3/4" |
| Depth in inch | 19 3/4" |
| Width in inch | 29 5/8" |
| Height in inch | 16 1/2" |
| Depth with handle inch | 19 3/4" |
| Depth without handle inch | 18 3/4" |
| Collection | Venticello |
| Colour name | Oak Graphite |
Villeroy & Boch, Collection: Venticello, Oak Graphite Vanity
Image Features

Venticello - Design the perfect line
The lines of the thin edges give structure the weightless design of the Venticello bathroom furniture from Villeroy & Boch. With a perfect feeling for modern trends, Venticello unites form and function in an impressive way. This modern bathroom furniture meets the highest expectations for individual bathroom design with its wide variety of model and color options.

Vanity units: Personal care products well stored
What to do with all the various personal care products used daily in the bathroom? Vanity units from Villeroy & Boch offer a practical and space-saving solution: you can create more order in even the smallest bathroom with ease. With a vanity unit from Villeroy & Boch, you have everything you need within reach right underneath the sink.
Features
- Vanity cabinet
- Wall-mounted
- 29-5/8″ x 16-1/2″ x 19-3/4″
- Fastening set included
- 1 pull-out compartment with slip resistant base, 1 accessories package
- Soft close drawers
- Fully assembled
- Pairs with 4104U5/U6 washbasin (sold separately)
Item Attributes
| Brand Code: | Villeroy & Boch |
|---|---|
| Part Number: | A934U1FQ |
| GTIN14: | 4051202490997 |
| Category Code: | Vanities |
| Sub Category Code: | Vanities |







