| Collection | Levanto |
| Model | B604UL |
| Width | 39 3/8" inch |
| Depth | 19 5/8" inch |
| Weight | 121,25 lbs |
| Product designation | Vanity Unit |
| Description | Wood. Cannot be combined with 8" spread faucets. fastening set included. centered washbasin. with dimmable LED mood lighting. Equipped with: 2x pull-out compartments, 1x accessory box, large, 1x large glass drawer divider, 2x small glass drawer dividers. Handles: 2 - handle White. For combination with: Memento 5133 UA, 5133 U5. Front: Glossy White (MDF, foiled), Oak Graphite or Elm Impresso (Particle board, melamined) Corpus: Glossy White (MDF, foiled), Oak Graphite or Elm Impresso (Particle board, melamined) Drawers: fitted with Soft Closing feature. TSCA Title VI & CARB P2 compliant, UL listed. soft closing drawer slides. fully assembled. 8 x wood screws RUKO-KS 1/4'' / 2'' (5,5/50 mm), 8 x UNI-dowel Nylon 3/8'' x 1 5/8'' (8x40 mm), 1 x pouch 3 15/16'' x 7 7/8'' (100x200 mm) |
| Material | Wood |
Villeroy & Boch, Collection: Levanto
Features
Item Attributes
| Brand Code: | Villeroy & Boch |
|---|---|
| Part Number: | B604ULFQ |
| GTIN14: | 4051202901387 |
| Category Code: | Vanities |
| Sub Category Code: | Vanities |
Villeroy & Boch Levanto Vanity Unit B604ul Villeroy Boch Oak Graphite B604ULFQ
- SKUI-0000090501
- Model #B604ULFQ
MSRP:$750.00Save $262.50
Mardey's Price: Was $487.50
| Condition | New |
|---|---|
| Type | ![]() |
| Grade | A |
| Product Source | ![]() |
| Additional Info | Brand New In Box |
| Available Quantity | 2 |
7 DAY RETURNS ON ALL PRODUCTS
FAST Nationwide Shipping (Ships Same/Next Business Day)
Same Day Pick Up (Fort Lauderdale FL).
Same Day | Next Day Local Delivery Available.
Flexible Delivery — Hold Up to 90 Days
Not ready yet? We'll delay shipping your order for up to 90 days.
| Brand | Villeroy & Boch |
|---|---|
| Category | Vanities |
| Model Number | B604ULFQ |
| UPC/GTIN | 4051202901387 |
| Capacity | 1.0000 |
| Color | Black |
| Depth | 19 5/8 |
| Width | 39 1/2 |
| Height | 21 5/8 |
| Collection | Levanto |
| Model | B604UL |
| Width | 39 3/8" inch |
| Depth | 19 5/8" inch |
| Weight | 121,25 lbs |
| Product designation | Vanity Unit |
| Description | Wood. Cannot be combined with 8" spread faucets. fastening set included. centered washbasin. with dimmable LED mood lighting. Equipped with: 2x pull-out compartments, 1x accessory box, large, 1x large glass drawer divider, 2x small glass drawer dividers. Handles: 2 - handle White. For combination with: Memento 5133 UA, 5133 U5. Front: Glossy White (MDF, foiled), Oak Graphite or Elm Impresso (Particle board, melamined) Corpus: Glossy White (MDF, foiled), Oak Graphite or Elm Impresso (Particle board, melamined) Drawers: fitted with Soft Closing feature. TSCA Title VI & CARB P2 compliant, UL listed. soft closing drawer slides. fully assembled. 8 x wood screws RUKO-KS 1/4'' / 2'' (5,5/50 mm), 8 x UNI-dowel Nylon 3/8'' x 1 5/8'' (8x40 mm), 1 x pouch 3 15/16'' x 7 7/8'' (100x200 mm) |
| Material | Wood |
Villeroy & Boch, Collection: Levanto
Features
Item Attributes
| Brand Code: | Villeroy & Boch |
|---|---|
| Part Number: | B604ULFQ |
| GTIN14: | 4051202901387 |
| Category Code: | Vanities |
| Sub Category Code: | Vanities |










