Part Number: 700VLV24B-LED922
GTIN14: 191963179381
Category Code:Chandeliers
Sub Category Code:Chandeliers
VISUAL COMFORT 24" Vellavi Led Ring Chandelier 700VLV24B-LED922
  • SKUI-0000097272
  • Model #700VLV24B-LED922
Last 1 in stock
Condition New
TypeIn Box
Grade A
Product SourceOverstock
Additional InfoNew In Box
Available Quantity1
7 DAY RETURNS ON ALL PRODUCTS
FAST Nationwide Shipping (Ships Same/Next Business Day)
Same Day Pick Up (Fort Lauderdale FL).
Same Day | Next Day Local Delivery Available.
Flexible Delivery — Hold Up to 90 Days
Not ready yet? We'll delay shipping your order for up to 90 days.
Available Quantity: 1
Brand VISUAL COMFORT
CategoryChandeliers
Model Number 700VLV24B-LED922
UPC/GTIN 191963179381
Capacity 27.2000
Color Black
Depth 23 3/8
Width 23 3/8
Height 13/16
DesignerSean Lavin
BrandModern Collection
Includes 27.3 watts, 1617 total delivered lumens, 2200K LED module. Dimmable with most LED compatible ELV dimmers. Ships with 12 feet of field-cuttable satin cable. Can be installed on a sloped ceiling up to 45°. 120V-277V.
Length23.4"
Width23.4"
Height0.8"
Diameter23.4"