| Designer | Ralph Lauren |
| Brand | Signature Collection |
| O/A Height | 20" - 123" |
| Fixture Height | 3.25" |
| Width | 48" |
| Canopy | 6.75" Round |
| Lightsource | Dedicated LED |
| Wattage | 95w (7600lm) |
| Weight | 26 lbs. |
| Height Not Adjustable After Installation |
Paxton 48″ Ring Chandelier in Natural Brass
Features
Item Attributes
| Brand Code: | VISUAL COMFORT |
|---|---|
| Part Number: | RL5673NB |
| GTIN14: | 756808057363 |
| Category Code: | Chandeliers |
| Sub Category Code: | Chandeliers |
VISUAL COMFORT Paxton 48" Ring Chandelier In Natural Brass RL5673NB
- SKUI-0000095616
- Model #RL5673NB
| Condition | New |
|---|---|
| Type | ![]() |
| Grade | A |
| Product Source | ![]() |
| Additional Info | New In Box |
| Available Quantity | 1 |
7 DAY RETURNS ON ALL PRODUCTS
FAST Nationwide Shipping (Ships Same/Next Business Day)
Same Day Pick Up (Fort Lauderdale FL).
Same Day | Next Day Local Delivery Available.
Flexible Delivery — Hold Up to 90 Days
Not ready yet? We'll delay shipping your order for up to 90 days.
| Brand | VISUAL COMFORT |
|---|---|
| Category | Chandeliers |
| Model Number | RL5673NB |
| UPC/GTIN | 756808057363 |
| Capacity | 95.0000 |
| Color | Brass |
| Depth | 6 3/4 |
| Width | 48 |
| Height | 123 |
| Designer | Ralph Lauren |
| Brand | Signature Collection |
| O/A Height | 20" - 123" |
| Fixture Height | 3.25" |
| Width | 48" |
| Canopy | 6.75" Round |
| Lightsource | Dedicated LED |
| Wattage | 95w (7600lm) |
| Weight | 26 lbs. |
| Height Not Adjustable After Installation |
Paxton 48″ Ring Chandelier in Natural Brass
Features
Item Attributes
| Brand Code: | VISUAL COMFORT |
|---|---|
| Part Number: | RL5673NB |
| GTIN14: | 756808057363 |
| Category Code: | Chandeliers |
| Sub Category Code: | Chandeliers |








