| Designer | AERIN |
| Brand | Signature Collection |
| Height | 11" |
| Width | 4.5" |
| Extension | 6.25" |
| Backplate | 4.25" Square |
| Socket | E12 Candelabra |
| Wattage | 60 C11 |
| Weight | 5 lbs. |
| LAST CALL | This item is final sale and is ineligible for return. |
VISUAL COMFORT, Collection: Alpine, Polished Nickel Fixture
Features
Item Attributes
| Brand Code: | VISUAL COMFORT |
|---|---|
| Part Number: | VARN2309PNCG |
| GTIN14: | 756808038454 |
| Category Code: | Wall Sconces |
| Sub Category Code: | Wall Sconces |
VISUAL COMFORT 5" Alpine Small Single Sconce In Polished Nickel VARN2309PNCG
- SKUI-0000095379
- Model #VARN2309PNCG
| Condition | New |
|---|---|
| Type | ![]() |
| Grade | A |
| Product Source | ![]() |
| Additional Info | New In Box |
| Available Quantity | 1 |
7 DAY RETURNS ON ALL PRODUCTS
FAST Nationwide Shipping (Ships Same/Next Business Day)
Same Day Pick Up (Fort Lauderdale FL).
Same Day | Next Day Local Delivery Available.
Flexible Delivery — Hold Up to 90 Days
Not ready yet? We'll delay shipping your order for up to 90 days.
| Brand | VISUAL COMFORT |
|---|---|
| Category | Wall Sconces |
| Model Number | VARN2309PNCG |
| UPC/GTIN | 756808038454 |
| Capacity | 60.0000 |
| Color | Nickel |
| Depth | 1/16 |
| Width | 4 1/2 |
| Height | 11 |
| Designer | AERIN |
| Brand | Signature Collection |
| Height | 11" |
| Width | 4.5" |
| Extension | 6.25" |
| Backplate | 4.25" Square |
| Socket | E12 Candelabra |
| Wattage | 60 C11 |
| Weight | 5 lbs. |
| LAST CALL | This item is final sale and is ineligible for return. |
VISUAL COMFORT, Collection: Alpine, Polished Nickel Fixture
Features
Item Attributes
| Brand Code: | VISUAL COMFORT |
|---|---|
| Part Number: | VARN2309PNCG |
| GTIN14: | 756808038454 |
| Category Code: | Wall Sconces |
| Sub Category Code: | Wall Sconces |






