| Category | Vanity |
| Collection | Darcy |
| Frame Finish | Chrome |
| Shade Finish | Etched Opal |
| Bulbs | 3 x 100W - Medium |
| Length/Extension | 6.0" |
| Width | 22.0" |
| Height | 7.75" |
| Dimmable | Yes |
| LED Source Lumen | --- |
| LED Delivered Lumen | --- |
| LED Color Temperature | --- |
| LED Color Rendering Index (CRI) | --- |
| Vanity/Sconce Dual Mount | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | --- |
| Canopy Dimensions | --- |
| Backplate Dimensions | 7.1"L x 4.52"W |
Darcy 3 Light 22″ Wide Bathroom Vanity Light
Features
- (3) 100 watt maximum medium (E26) bulbs required
- Dimmable with compatible dimming bulbs
- Mountable in different orientations
- UL rated for damp locations
Item Attributes
| Brand Code: | Z-LITE |
|---|---|
| Part Number: | 1939-3V-CH |
| GTIN14: | 685659174274 |
| Category Code: | Bathroom Lightning |
| Sub Category Code: | Bathroom Lightning |
Z-LITE Darcy 3 Light 22" Wide Bathroom Vanity Light 1939-3V-CH
- SKUI-0000098401
- Model #1939-3V-CH
| Condition | New |
|---|---|
| Type | ![]() |
| Grade | A |
| Product Source | ![]() |
| Additional Info | New In Box |
| Available Quantity | 1 |
7 DAY RETURNS ON ALL PRODUCTS
FAST Nationwide Shipping (Ships Same/Next Business Day)
Same Day Pick Up (Fort Lauderdale FL).
Same Day | Next Day Local Delivery Available.
Flexible Delivery — Hold Up to 90 Days
Not ready yet? We'll delay shipping your order for up to 90 days.
| Brand | Z-LITE |
|---|---|
| Category | Bathroom Lightning |
| Model Number | 1939-3V-CH |
| UPC/GTIN | 685659174274 |
| Capacity | 300.0000 |
| Color | Chrome |
| Depth | 22 |
| Width | 22 |
| Height | 7 3/4 |
| Category | Vanity |
| Collection | Darcy |
| Frame Finish | Chrome |
| Shade Finish | Etched Opal |
| Bulbs | 3 x 100W - Medium |
| Length/Extension | 6.0" |
| Width | 22.0" |
| Height | 7.75" |
| Dimmable | Yes |
| LED Source Lumen | --- |
| LED Delivered Lumen | --- |
| LED Color Temperature | --- |
| LED Color Rendering Index (CRI) | --- |
| Vanity/Sconce Dual Mount | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | --- |
| Canopy Dimensions | --- |
| Backplate Dimensions | 7.1"L x 4.52"W |
Darcy 3 Light 22″ Wide Bathroom Vanity Light
Features
- (3) 100 watt maximum medium (E26) bulbs required
- Dimmable with compatible dimming bulbs
- Mountable in different orientations
- UL rated for damp locations
Item Attributes
| Brand Code: | Z-LITE |
|---|---|
| Part Number: | 1939-3V-CH |
| GTIN14: | 685659174274 |
| Category Code: | Bathroom Lightning |
| Sub Category Code: | Bathroom Lightning |











