| Category | Vanity |
| Collection | Lawson |
| Frame Finish | Polished Nickel |
| Shade Finish | Clear |
| Bulbs | 4 x 60W - Candelabra |
| Length/Extension | 4.75" |
| Width | 32.0" |
| Height | 11.0" |
| Dimmable | Yes |
| LED Source Lumen | --- |
| LED Delivered Lumen | --- |
| LED Color Temperature | --- |
| LED Color Rendering Index (CRI) | --- |
| Vanity/Sconce Dual Mount | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | --- |
| Canopy Dimensions | --- |
| Backplate Dimensions | 32" W x 4.7" H |
LAWSON PN BATH LGHT *X
Features
- Constructed from Steel
- Comes with a Clear Glass shade
- (4) 60 watt maximum candelabra (E12) bulbs required
- Dimmable with compatible dimming bulbs
- Mountable in different orientations
- UL, CUL, and ETL rated for damp locations
Item Attributes
| Brand Code: | Z-LITE |
|---|---|
| Part Number: | 3434VPN |
| GTIN14: | 685659175684 |
| Category Code: | Bathroom Lightning |
| Sub Category Code: | Bathroom Lightning |
Z-LITE Lawson 4 Light 32" Wide Vanity Strip 3434VPN
- SKUI-0000097819
- Model #3434VPN
MSRP:$340.00Save $123.21
Mardey's Price: Was $216.79
Last 1 in stock
| Condition | New |
|---|---|
| Type | ![]() |
| Grade | A |
| Product Source | ![]() |
| Additional Info | New In Box |
| Available Quantity | 1 |
7 DAY RETURNS ON ALL PRODUCTS
FAST Nationwide Shipping (Ships Same/Next Business Day)
Same Day Pick Up (Fort Lauderdale FL).
Same Day | Next Day Local Delivery Available.
Flexible Delivery — Hold Up to 90 Days
Not ready yet? We'll delay shipping your order for up to 90 days.
| Brand | Z-LITE |
|---|---|
| Category | Bathroom Lightning |
| Model Number | 3434VPN |
| UPC/GTIN | 685659175684 |
| Capacity | 4.0000 |
| Color | Nickel |
| Depth | 32 |
| Width | 32 |
| Height | 11 |
| Category | Vanity |
| Collection | Lawson |
| Frame Finish | Polished Nickel |
| Shade Finish | Clear |
| Bulbs | 4 x 60W - Candelabra |
| Length/Extension | 4.75" |
| Width | 32.0" |
| Height | 11.0" |
| Dimmable | Yes |
| LED Source Lumen | --- |
| LED Delivered Lumen | --- |
| LED Color Temperature | --- |
| LED Color Rendering Index (CRI) | --- |
| Vanity/Sconce Dual Mount | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | --- |
| Canopy Dimensions | --- |
| Backplate Dimensions | 32" W x 4.7" H |
LAWSON PN BATH LGHT *X
Features
- Constructed from Steel
- Comes with a Clear Glass shade
- (4) 60 watt maximum candelabra (E12) bulbs required
- Dimmable with compatible dimming bulbs
- Mountable in different orientations
- UL, CUL, and ETL rated for damp locations
Item Attributes
| Brand Code: | Z-LITE |
|---|---|
| Part Number: | 3434VPN |
| GTIN14: | 685659175684 |
| Category Code: | Bathroom Lightning |
| Sub Category Code: | Bathroom Lightning |













