Part Number: PRW24C02CPG
GTIN14: 646328011580
Category Code:Kitchen Appliances
Sub Category Code:Kitchen Appliances / Refrigeration / Refrigerators
  • SKU-0000039605
  • Model #PRW24C02CPG
Last 1 in stock
Condition New
TypeOpen Box
Grade A
Product SourceFormer Display Model
7 DAY RETURNS ON ALL PRODUCTS
Brand ZEPHYR
CategoryKitchen Appliances / Refrigeration / Refrigerators
Model Number PRW24C02CPG
UPC/GTIN 646328011580
Capacity 5.2000
Color Custom Panel Ready
Depth 23 3/4
Width 23 7/8
Height 33 7/8
SPECIFICATIONS
  • Size: 24 in
  • Dimensions: 23 7/8 W x 33 7/8 H x 23 3/4 D in
  • Weight: 126 lb
  • Installation: Compact/Built-in / Freestanding
  • Refrigerant Type: R600a
FEATURES
  • Capacity: 45 bottles (750 ml)
  • Volume: 5.2 cu ft
  • Temperature Range: 38° – 65°F (each zone)
  • Sound Level: 39 dBA
  • Door Finish: Panel Ready + Glass
  • Cabinet Finish: Black
  • Interior Finish: Black
  • Field-Reversible Door: Yes
  • Zero-Clearance Door Hinge: Yes
  • Door Glass: Dual-pane, Low-E argon-filled
  • Shelving: 5 full-extension black wood racks
  • Controls: 3-color electronic touch
  • Lighting: 3-color LED light strips (cloud white, deep blue, amber)
  • Four Light Levels: Yes
  • Panel Ready: Yes (5/8 or 3/4 in thickness; panel not included)
  • Door Open Alarm: Yes (after 3 minutes)
  • Door Lock: Yes
  • Sabbath Mode: Yes
  • ENERGY STAR® Certified: Yes
  • Air Filtration: Yes, with carbon filter
  • PreciseTemp™: Yes
  • Active Cooling Technology: Yes
  • Vibration Dampening System: Yes
  • AC Power: 115 V; 60 Hz; max 1.5 A