Part Number: WC-BTE1561-71
GTIN14: 742186373072
Category Code:Bathtubs
Sub Category Code:Bathtubs
WYNDHAM COLLECTION 71" Soaking Bathtub By White WC-BTE1561-71
  • SKU-0000029551
  • Model #WC-BTE1561-71
Last 1 in stock
Condition New
TypeOpen Box
Grade A
Product SourceOverstock
Additional InfoNew In Box
7 DAY RETURNS ON ALL PRODUCTS
Brand WYNDHAM COLLECTION
CategoryBathtubs
Model Number WC-BTE1561-71
UPC/GTIN 742186373072
Capacity 95.0000
Color White
Depth 71
Width 32
Height 23
  • InstallationFree-Standing
  • TypeSoaker
  • ShapeTriangle (Corner)
  • CapacityOne person
  • MaterialAcrylic
  • Eco-FriendlyN/A
  • DimensionsExterior Size - 71"L x 32"W x 23"H
  • Interior Size (Top) - 69"L x 30"W x 17"H
  • Depth at Drain - 17"
  • Drain to Overflow - 14"